WordPress Sistemini yükseltmek !

Yol basit olmakla beraber ekstra araçların hız kazandırdığına inanmıyorum. Birkaç araç kullandım. Sırf WP 2.6’yı siteden otomatik indiriyor diye buna Hız ve Stabil kurulum diyemeyiz sanırım. -ki herkes bu araçları tavsiye ediyor. İyi, kullandık, yarın sorun çıktığında düzeltmek için hangi hazır aracı kullanacağız? Bunları iyi düşünmek lazım. Veritabanını uçuran mı dersiniz İçerikte kullandığı resimlerini yanlışlıkla silenler mi…

ADIM I – Silmemeniz gereken dosya/klasörler

  • Wp_config.php dosyası,
  • Wp-content klasörü,
  • Varsa Site haritası için oluşturduğunuz XML MAP ve .htaccess gibi sistemi özelleştirmek için kullandığınız extra dosyalarınız. Bunları silmeyiniz.

 ADIM 2 – Silmeniz gereken dosya/klasörler

Yukarıda saydıklarım dışındakilerin hepsini siliniz.

ADIM 3 – Kurulum:

  • WordPress sitesinden indirdiğiniz wp 2.6 klasörünü açın. Sitenize gönderirken yukarıda ADIM I’de söylediğim klasörleri sildikten sonra kalan klasörleri gönderin. Herhangi bir plug-in pasifleştirme durumuna gerek yoktur.
  • Dosyaları gönderdikten sonra “Sürümünüz eski, Güncelleyin” uyarısını aldığınızda yapmanız gereken tek işlem Datebase’i Güncelle düğmesine tıklamak. Hepsi bu kadar.

Saydığım işlemleri gerçekleştirmeniz 2.6 dosyalarını sitenize göndermek dışında yaklaşık olarak 10 saniye süren bir işlemdir.

Yazar Hakkında

teferruat.org

/*Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğretmeni*/
Öğrencilerini trend teknolojilerle tanıştırırken Maker kültürünü aşılamayı hedefliyor. "Bilişimde Gelecek Var" hareketi ile Bilişim Eğitime dikkat çekmeye çalıştı.

Fotoğraf sanatıyla ilgili. Toprağa baktığında bile elli renk tonu görüyor. Müziği, Grafik sanatları, Doğada sabahlamayı sever; bir de sabah gülümseyerek uyandıran kızını ;)

View all posts