Bir soruya istinâden

Bu profil başlıkları nasıl ortaya çıkıyor?

Bu soruyu Memurlar.Net’de şu sayfayı açıp profil okuma azabını layık gördüğüm ve sonrasında uzun süre monitöre bakmaktan görme yetilerini kaybeden ve dumura uğrayan 65.000 ziyaretçimden birisi sormuştu :)

Diyordu ki:

Burada profil yazıyor oysa bu sayfayı kaydırıyorum kaydırıyorum bitmiyor :/

Memurlar.Net’de burada attığım başlıkları Profil alanındaki İletişim Bilgileri kısmında günlük olarak tutuyordum. Peki bu günlükleri yazma fikri nereden çıktı ? Aslında bilgisayarımda tuttuğum bir günlük yazılımı var. Ancak, Günlük düşüncesi, Editörlüğünü yaptığım ilk göz ağrılarımdan birisindeki (codeHARVEST Araştırma ve Programlama Grubundaki/codeHARVEST Research Team) mevcut grupların dağılması sonrası portalı bırakmamla birlikte ortaya çıktı. Buraya yazdığım her satırın bilgisayarımda birer nüshası var. Aslında Memurlar.Net forumunun bile nüshası var :)

Ben yazdığım herşeyi kayıt altına almayı ve sonradan belki kanıt belki tekrar okuyup ders çıkarabilme anlamında kullanan birisiyim. Bazen bakar tekrar tekrar gülerim yazılarıma ya da yazılarını aldıklarıma ; bazen de ah çeker otururum. Anlamlı yani benim için…

Girilen her başlık tamamen raslantısal olarak oluşuyor. Özel bir önem ya da vakit vermiyorum. Kafamdaki herhangi bir soru işareti virgüle dönüştüğünde başlığı atıyorum.Düşüncelere göre bir başlık değil, başlığını attığım her fikre göre paragraflar, sayfalar şekil alıyor. Sonra bu uzun kuleye bir kat daha ekleniyor. Beni yazmam için dürten sebep PROFİL ile ilgili gelen sorular,beğeniler,istekler ve sol taraftaki “Profiliniz bilmem kaç kez izlendi” yazısının astronomik bir rakama ulaşmış olmasıdır. Önemsiz bulduğum bu rakamı bir süre sonra insanların beğenisi olarak yorduğumdan saygısızlık olmaması açısından başlıklara çeki düzen vermeye başladım ufak ufak. Ama işler kontrolden çıktı :))

Günlük, artık kalıcı olarak yazlığa taşınmış bulunmakta ve sizler de onu izlemektesiniz :)

Yazar Hakkında

teferruat.org

/*Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğretmeni*/
Öğrencilerini trend teknolojilerle tanıştırırken Maker kültürünü aşılamayı hedefliyor. "Bilişimde Gelecek Var" hareketi ile Bilişim Eğitime dikkat çekmeye çalıştı.

Fotoğraf sanatıyla ilgili. Toprağa baktığında bile elli renk tonu görüyor. Müziği, Grafik sanatları, Doğada sabahlamayı sever; bir de sabah gülümseyerek uyandıran kızını ;)

View all posts