Bayramdan bayrama…

” Bayramdan Bayrama bir mektup gelir,
Zarfı dertli, kağıt dertli, pul dertli… “

Böyle demiş eskilerimiz. Gerçekten bir mektubun sıcaklığında Sevginin ve Özlemin buğusunu tadabilmenin lezzeti kalmadı artık. Bilişim, Teknoloji derken Barış abimizin bize her sabah vazifemizi hatırlatan şarkısı da yok artık. Bayram tatilinde sevdiklerimiz için hazırlanmak yerine plajlar, tatil köyleri için hazırlanır olmuşuz. Ramazan Bayramı’nın ismini bile değiştirmişler Şeker Bayramı diye. Yozlaşmayı bu kadar seven popüler ve vasıfsız bir kültüre inat biz yine ve herşeyden önce büyüklerimize ve geçmişe koşalım.

Öptüğümüz ellerdeki buruşuklar kendi bedenimize de eklenmeden önce eski ve yeniyi bir kez karşılaştıralım. Büyüklerimizden, içinde bizlerin de olduğu bir bayram sabahını dinlemek, gülmek ve bazen de hüzünlenmek, bugünkü Teknolojik imkanlarla ebeveynlerimizi yitirmeden önce varolan en büyük zaman makinesine girmektir bence. Onları unutmayalım. Her bayram sabahı Televizyonda çıkması için beklediğimiz görüntülerle birlikte bu yazımız da noktalanmıştır…

Yanınızda olmasını dilediğiniz tüm sevdiklerinizle birlikte geçireceğiniz bir Bayrama daha kavuşabilmeniz dileğiyle Hayırlı Bayramlar…

Yazar Hakkında

teferruat.org

/*Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğretmeni*/
Öğrencilerini trend teknolojilerle tanıştırırken Maker kültürünü aşılamayı hedefliyor. "Bilişimde Gelecek Var" hareketi ile Bilişim Eğitime dikkat çekmeye çalıştı.

Fotoğraf sanatıyla ilgili. Toprağa baktığında bile elli renk tonu görüyor. Müziği, Grafik sanatları, Doğada sabahlamayı sever; bir de sabah gülümseyerek uyandıran kızını ;)

View all posts