Düşecek domainleri gözünüze kestirin: SaveSpell

Nicedir almak istediğim bir domain var. Hem şehrim hem de benim için önem taşıyan bir domain bu. İsmi lazım değil…

Yaklaşık 1 senedir siteye girerek sürekli düşeceği zamanı takip ediyorum. Site tasarımı ya da içeriği değişmemesine rağmen herhangi bir ipucu ve kıpırtı da yoktu ne diyeyim. Ağzımı açmış acır gözlerle bakarken ne zaman domain sahibi bıkacak bu durumdan diye düşünürken bu tür siteleri yani domainlerin register sürelerinin dolmak üzere olduğu, dolduğu ve kullanılabilir siteleri önceden listeleyebilen bu siteyi keşfettim.

Site, her dilde, her uzantıda ve her seçenekte domaini(Süresi dolacak, dolmuş ve kullanılabilir) önünüze tarihlerle birlikte listeliyor. Size de açık arttırma sitesinde gezinirmiş gibi takip etmek ve beğenmek kalıyor. Ancak şu var ki hızlının da hızlısı olmak zorundasınız. Almak istediğim başka bir domainin 3-5 dakika arayla el değiştirdiğini farkettiğimde Türk kardeşlerimin domain işinde hayli ciddi bir takibe girdiğini anlamış oldum. Şu an yine domainin boşa düşmesini bekliyorum ancak arada sırada hoşuma giden domainleri ileride lazım olabilir düşüncesiyle kaydettiğim de oluyor :)

Yazar Hakkında

teferruat.org

/*Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğretmeni*/
Öğrencilerini trend teknolojilerle tanıştırırken Maker kültürünü aşılamayı hedefliyor. "Bilişimde Gelecek Var" hareketi ile Bilişim Eğitime dikkat çekmeye çalıştı.

Fotoğraf sanatıyla ilgili. Toprağa baktığında bile elli renk tonu görüyor. Müziği, Grafik sanatları, Doğada sabahlamayı sever; bir de sabah gülümseyerek uyandıran kızını ;)

View all posts