Kızım, Öğrencim Emine’ye BİMER’den cevap !

Buradaki yazımda belirttiğim üzere Öğrencim Emine’nin kendi yazdığı “Okumama izin verilmiyor” konulu mektubu Bakanlığa göndermem sonrasında 1 haftadan daha kısa bir süre içinde okuluma, şahsıma bir mektup geldi. Devlet Bakanımız Nimet ÇUBUKÇU, SHÇEK, Valilik, İl Milli eğitim Müdürlüğü gibi bir ton silsile ardından ilimizin en üst yetkililerinin bilgilendirildiği bir durum halini aldı Emine’nin çilesi.

Mektubu aldığım gün öğrencim Emine yanıma gelerek İl Milli Eğitim Müdürüne derdini anlatmak için nasıl ulaşabileceğini yani yerini sormaya gelmişti ki onun okuldan çıkmasıyla birlikte Başbakanlığa gönderdiğimiz mektubun cevabının da geldiğini öğrendim ve çok sevindim. Çünkü tüm yetkili kurumlar birbirini bilgilendirmiş ve başarılı bir E-Devlet uygulaması yine işlemişti. Başbakanlğın BİMER isimli Bilgi Merkezi Servisi Vatadanşların sorunlarına en hızlı çözümü bulmak adına yönlendirmeleri başarılı bir şekilde yaparak zaman kaybını en aza indiriyor ve Telefon dahil tüm imkanlarla sorunlara çözüm getirmeye çalışıyorlar.

Bundan sonra tek beklentim, belki biraz dayatma yoluyla da olsa bizim hendekten atlatmayı beceremediğimiz aile bireylerinin akıllanmasını sağlayacak küçük-büyük herhangi bir müdahale. Nasıl olduğu mühim değil… Yeni yeni yeşermeye başlayan ve okuma imkanları olmayan 6-14 yaştan 17 yaşına süren eğitim projesine kızımın da dahil edilmesi (İsmini şu an çıkaramadım) ya da bu aileye tepeden bir emrivaki yapılması olabilir. Tek isteğim okuması gereken bu kızın amacına ulaşması ve ablalarının aksine pes etmemesi, onlar için çizmeye çalıştığımız başarı yolundan gitmesi ve kendini ispatlaması ! Gelişmeleri yeni ve hayırlı başlıklarla vermeye çalışacağım inşallah…

Yazar Hakkında

teferruat.org

/*Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğretmeni*/
Öğrencilerini trend teknolojilerle tanıştırırken Maker kültürünü aşılamayı hedefliyor. "Bilişimde Gelecek Var" hareketi ile Bilişim Eğitime dikkat çekmeye çalıştı.

Fotoğraf sanatıyla ilgili. Toprağa baktığında bile elli renk tonu görüyor. Müziği, Grafik sanatları, Doğada sabahlamayı sever; bir de sabah gülümseyerek uyandıran kızını ;)

View all posts

Yorumlar