Ülkemin en Hit alan Siteleri !

Akşam haberlerinin sevmediğim şu vasıfsız bölümlerinden “Türk Halkına Sorduk” teranesi her daim vardır. İşte bunun aksine Web dünyasının tescilli, tasdikli bir ziyaretçi profili hesabını Webrazzi yapmış. Türkiye’de kimler nerede gezinirmiş; merak edenler için bu rakamları bir çizelge dahilinde bize sunmuşlar:

Aşağıdaki çizelgede görüldüğü üzere Kamu Portalı Memurlar.Net yine oturmuş en başa. Ancak dikkatimi çeken en önemli nokta  Faydalı siteler silsilesi Pillinetwork‘ün 2 yavrusu olan Bildirgec ve Sosyomat‘ın azımsanmayacak derecede 2 büyük hiti göğüslemiş olması. Ve yine bunları en büyük rakamlarla hafif,zamazing,3ayak,10marifet,…gibi Pilli ürünü sitelerin takip ediyor olması.

Geçmişte blogda da yayınladığım Webrazzi Röportajıyla tastiklediğimiz üzere Bildirgeç ve Hafif birleşmek ve bu yelpazeyi genişletmekle en büyük güzelliği yapmış kendisine. Şimdi haklı olarak kaymağını yiyor. Aylık 1 milyondan fazla ziyaretçi ve Milyonlarca Sayfa Görüntülenme oranı. Büyük işler vesselam ! İnsan bu başarıyı düşününce ve Web2.0 ile hayatımıza daha fazla giren “Tek üyelikle onlarca sitede gezme atraksiyonuna benzeyen Onlarca kardeş site uygulaması” daha mı cazip diye düşünüyor ister istemez. Hem ziyaretçi hiti hem de geliri yönünden…

Yazar Hakkında

teferruat.org

View all posts