YakupGovler.com’da bazı değişimler

Değerli Bilişim insanı ve Meslektaşım Yakup Gövler kişisel blog sayfasında bazı değişimlere gitmiş ki hoşuma gitti, paylaşmak istedim. Niğde TML ve ATML’de BT Öğretmeni olarak görev yapan ve Memurlar.Net’e bilgisi dahilinde yaptığı katkılarıyla tanıdığım mühim insan. PHP ve Robotik sevgisi olan arkadaşım, Allah boş duranı sevmez hesabı sürekli bilgisine bilgi katıyor. Sayfasında gördüğüm yenilikler ise şöyle:

– Öncelikle sitede yer alan kişisel bilgilerini fazlalaştırıp bir sayfa dahilinde vermiş. Buradan öğrenmenin, onun hayat felsefesi olduğunu gayet iyi anlıyoruz. Böyle olmasa zaten gün aşırı WB eklentisi yazmazdı galiba. Vaktini boşuna harcamayan bir insan profili hasılı…Geçelim.

– Site genelindeki hafif yeşil tema tatlı bir mavi temaya dönüşmüş. Çok da şık olmuş…

– Önceden yer alan tavsiye reklamlarına ek olarak google reklamları da eklenmiş. Yazıları okunası insanların bu tür reklam gelirlerinden faydalanmasını bir nevi emeğin karşılığı olarak yorumluyorum. Ben her ne kadar banlanmış olsam da :)

– Daha önce bir kullanım sözleşmesi yoktu. Hem yazarlar hem de ziyaretçiler için. Blog’dan yapacağınız alıntıların çalıntı(!) olmaması için yapmanız gerekenler gayet açık bir şekilde ifade edilmiş. Diyor ki: “Sitemden alıntı yapacaksanız, bu, size içeriği (mesela, yazmış olduğum bir yazıdaki cümleleri, kelimeleri v.b.) değiştirme hakkı vermez” Bu madde çok iyi olmuş. Bugün Google’da yaptığınız aramalar sonucunda gece yorganla cebelleşirken aklınıza gelen fikirlerin üvey ebeveynlerini yani çalıntılarını görebiliyorsunuz.

– Yazmakta olduğu WP Bileşenlerinin tamamlanma durumlarını gösteren bir modül görüyorsunuz. Bu da site sahibinin yazdığı eklentilerin hangi aşamada olduğunu görmenize olanak sağlıyor. Gördüğüm kadarıyla WP Eklentileri ve Sistem Yedeklemeleri konuları hit alıyor. Dolayısıyla WP için bir modül açılması iyi olmuş.

-Kendi yazdığı yorum onay bileşenini sitenin tüm Yorum ve İletişim formlarına entegre etmiş. Buradan da yazdığınız her yazının mutlaka okunacağından haberdar oluyor ve çalakalem yazmıyorsunuz. İyi düşünülmüş!

Yazar Hakkında

teferruat.org

/*Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğretmeni*/
Öğrencilerini trend teknolojilerle tanıştırırken Maker kültürünü aşılamayı hedefliyor. "Bilişimde Gelecek Var" hareketi ile Bilişim Eğitime dikkat çekmeye çalıştı.

Fotoğraf sanatıyla ilgili. Toprağa baktığında bile elli renk tonu görüyor. Müziği, Grafik sanatları, Doğada sabahlamayı sever; bir de sabah gülümseyerek uyandıran kızını ;)

View all posts