ve Dinodream V2 ile karşımızda !

Yaklaşık 1 senedir Forum dışındaki bölümlerin yerni versiyona adaptasyonunu beklediğimiz ve AltınÖrümcek tarafından “En iyi Topluluk & Sosyal İletişim” ödülü almış Dinodream Sanat ve Tsarım Platformu, nihayet beklettiğine değmiş bir vaziyette ve girişten de anlaşılacağı üzere gümbür gümbür 2.versiyonuyla geri döndü. Zaten bu geri dönüşü Dinodream’in sevimli dinosu monitörün üzerinde milat öncesinden kalma hayli gürültülü havasıyla gezerken iliklerinizde hissediyorsunuz. Ses sisteminizi kapatarak girmenizi tavsiye ederim bu nedenle! Yine bu versiyon da 1.versiyonun gelişinde irkildiğimiz üzere AJAX ve Web 2.0’ın imkanları sonuna kadar sağılmakla beraber sitede yan yana duran herşey birbirinin kardeşiymiş gibi uyumlu! Peki başka ?

İşte bazı görüntüler ve arkasından ilk izlenimlerim :

DD’nin zaten eski hali bile dışarıdaki ülkelerde gördüğümüz CGWorks ve Grafik Kültürü sitelerini aratmayacak nitelikte bir yerdi. Benim en çok sevdiğim bölüm, Türkiye’de kesinlikle benzeri olmayan Portfolyo bölümüydü. Zira Portfolyo bölümünde Türkiyede Yeni Yetme & Soyguncu karışımı kimliğiyle emek sarfedenlerin hakkını gasbetmeye and içmiş insanlardan ziyade Uluslararası kurumların, Sanatçıların tasarım işlerini yapan yetenekli insanların göz nuruna ulaşabiliyorsunuz. Portfolyo dışında BAK Dergisi gibi Aylık periyotlarla yayınlanan DD Elektronik Dergi sayesinde, DD’nin farklı bölümlerinde yer etmiş güzide çalışmalar yayınlanarak birnevi sanatçının işveren tarafından tanınması sağlanmış oluyor.

Diğer Grafik Portallarından Farkı ne !

Aslında önemli olan şudur ki Türkiye’de benzer yapıda bir Portal Yok! Acı ama gerçek bu işte…
Ayrıca yine blogda yer verdiğim değerli grafik ustası Palax – BERK KIZILAY’ın blogda yayınladığım yazısında dem vurduğu üzere Photoshop’da Filter menüsünün yerini bilen kişilerin Grafiker oldum ben dediği bir ortam değil! Tasarım konusuna ani bir gaflet, farkında olmadan bir cüretle el atmak isteyen vasıfsız kişilere SAKIN DOKUNMA, YANARSIN! dedirtmek için en güzel ortam burası !

Yenilikler…

Bunların dışında hangi bölüm olursa olsun bıraktığımız gibi değil. Profil sayfanızda sizi ziyaret edenlerin hakkınızda bilgi sahibi olması için Uzunca bir Söyleşi sayfası hazırlanmış. Öyle bir söyleşi ki verdiğiniz KAZIK UÇLU sorulardan bu işle olan alakanız piyasaya çıkıveriyor. Sizi favorilerine ekleyenler, Çevirbak alanı için ayrılan Portfolyo çalışmalarınız, Günlük sayfanız,…vs faydalı bölümler benim 2 saat içinde hala keşfetmekle bitiremediğim bazı bölümler.

Hasılı, tadından yenmez bir DD çıkmış bu versiyonlar ortaya. Ellerine sağlık diyorum ekibin.

Yazar Hakkında

teferruat.org

/*Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğretmeni*/
Öğrencilerini trend teknolojilerle tanıştırırken Maker kültürünü aşılamayı hedefliyor. "Bilişimde Gelecek Var" hareketi ile Bilişim Eğitime dikkat çekmeye çalıştı.

Fotoğraf sanatıyla ilgili. Toprağa baktığında bile elli renk tonu görüyor. Müziği, Grafik sanatları, Doğada sabahlamayı sever; bir de sabah gülümseyerek uyandıran kızını ;)

View all posts