Sonunda Emine okullu oldu :)

Şu an gün boyunca başlıkta yazdığım sorunu çözmek için koşuşturuyor olmanın yorgunluğuyla neredeyse  bayılmak üzereyim. İnsanlar suratıma sarılık olmuşum gibi bakıyor :/ Ancak bir yandan da çabamızın başarıyla sonuçlandığını görünce değdi doğrusu bu yorgunluğa…

Nihayet “Öğretmenin Dünyası” kategorisinde de gelişim aşamalarını yazdığım üzere okutulmayan ve çok sevdiğimiz öğrencimiz Emine için 1 aydır verdiğimiz çabanın sonucunda kendisinin bugün bir liseye kaydını yaptırdık: Elazığ Sıdıka Avar Anadolu Meslek ve Kız Meslek Lisesi’ne. Bugün gerçekten okumaya istekli öğrenciler için birşey yapamadığından üzülen idarecileri görerek şükür cümlecikleri kurduğum kadar kayıt dönemi geçtiği için ideal sahibi bir öğrenciyi kayıt etmekle ağır bir sorumluluk alacağını zanneden yöneticileri görerek de kahır okudum. Eğitim Sistemi içerisinde sırf ailesinin baltaya sap olsun mantığıyla zorla gönderdiği yontulmamış kalasları elemek varken bunların sistem içinde meşgul ettiği yer için çok az feda edebilecek şeyi kalanlar da var. İşte Emine’m bunlardan bir tanesiydi ve yarın okuluna başlayacak :)

Bu yazı umarım 14 yaşında bir çocuğun azmiyle başarabileceklerini okudutan sonra bazı ziyaretçilerimize umut, bazı vasıfsız çalışanlara da iyi bir kapak olur. Mücadelemiz boyunca Yönlendirme ve Desteklerinden dolayı aşağıdaki Kurum ve Kuruluşlara büyük minnet borçluyuz:

BAŞBAKANLIK
BİMER
Devlet Bakanı Nimet ÇUBUKÇU
SHÇEK Genel Müdürlüğü
Elazığ Valiliği
Elazığ Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu
Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğü
Elazığ Sıdıka Avar And. Mes. ve Kız Mes. Lis. Müd. Özden ÖZTAŞ
Elazığ Atatürk Sağlık Meslek Lisesi

Yazar Hakkında

teferruat.org

/*Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğretmeni*/
Öğrencilerini trend teknolojilerle tanıştırırken Maker kültürünü aşılamayı hedefliyor. "Bilişimde Gelecek Var" hareketi ile Bilişim Eğitime dikkat çekmeye çalıştı.

Fotoğraf sanatıyla ilgili. Toprağa baktığında bile elli renk tonu görüyor. Müziği, Grafik sanatları, Doğada sabahlamayı sever; bir de sabah gülümseyerek uyandıran kızını ;)

View all posts

Yorumlar

  1. Asıl biz sana teşekkür ederiz. İnşallah, kızımız başarıdan başarıya koşar da ailesine, haklıymış, iyi ki okutmuşuz kızı” derler.

  2. İnşallah Yakup hocam. Velisi de ben oldum Emine’nin. Şimdiden hocalarından duyacağım telkinleri hayal ediyorum. Yazan, okuyan, eleştiren, içli bir öğrenci. Yaşı 14, aklı ise 20…

    Arkadaşları onun okuyacağını duyunca evin önü panayıra döndü :)