Kibrit Kutumuza Hırsızlık Girişimi…

-Lan nasıl bi eve geldik biz böyle !

-??? Abi artık farz olmuş bunlara

Diyaloğa konu olan ev, 2005 senesinde hırsız/deli karışımının dadandığı bir eve giren polis abilerimizce tarihe kazandırılmıştır.

Bekar ve 2 nüfusla aynı evi paylaşanİsmail, Alper isimli dostlar “Sofu-Gece yaratığı” karışımı bir halet-i ruhiye içinde 2 sene geçirirler. Bu süre içinde evin köşeleri birbirine zıt resimler ile dolup taşmıştır:
Öyle ki bir tarafta “There’s something about Mary” posteri ve filmin kahramanı Cameron Diaz, en çıtır haliyle serpilirken diğer köşede tasavvuf eserleri evin bireylerince(Kaset falan değil yani!) seslendirilmektedir.[Aklımız nerdeydi acaba. Her neyse…]

Doğal olarak evin içinde birbirine zıt iki tabiatı 2 sene boyunca göz nuruyla büyüttük ancak o hırsız mıdır nedir, kapı kildini kırıp, salon ortasına kanepeleri çekip ortada kahve pişirmesi, duvarlara sanatını kahve telvesiyle işlemesi ve evi terketmesi, “Evimizin amma popülaritesi varmış” yorumunu yapmamıza hasıl olmuştur. Bu arada sonradan öğrendik ki bizim Karakoçan’ın İnternet Fenomeni haline gelen 12 delisinden bir tanesi evimizi biz yokken açmış ve kendini ağırlamış :D

2. bir susurluk vakası olmadığı halde merakla eve #aynı anda# girmeye çalışan 30 adet polis kardeşimizin ilginç görüntüsüne ise hiç girmiyorum. O duvarları kıyısından görsem, bacadan girer yine de kalanını görürdüm :D

“2005’de duvarları süslediğimiz o resimlerin bugünkü versiyonları acaba nedir?” derseniz, herhangi bir yıla ait Pirelli takvimini açmanız yeterli :)

Yazar Hakkında

teferruat.org

/*Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğretmeni*/
Öğrencilerini trend teknolojilerle tanıştırırken Maker kültürünü aşılamayı hedefliyor. "Bilişimde Gelecek Var" hareketi ile Bilişim Eğitime dikkat çekmeye çalıştı.

Fotoğraf sanatıyla ilgili. Toprağa baktığında bile elli renk tonu görüyor. Müziği, Grafik sanatları, Doğada sabahlamayı sever; bir de sabah gülümseyerek uyandıran kızını ;)

View all posts