Blog dizinimiz de varmış !

İşten güçten vakit bulup da (Bilgisayardan başka işimiz var sanki) farklı blogları gezmeye pek vakit ayıramıyorum bu aralar. Dizinler üzerine bir arama yaparken Bloglar için Türkiye’de yayın yapan bir sitemizi keşfettim. Değerli arkadaşlarımız Blogların yer aldığı bir veritabanı oluşturmuşlar. Kategorilere göre elbette birçok dizini bir arada bulabilmek çok güzel ancak Kollektif sitelerin Türkiye’de hiç ilerleyememiş,sayıca az olması beni hayli düşündürdü. Demek ki neymiş: 3-5 arkadaşın bir araya gelebilmesi için illa ki ucunda para olacakmış! Adsense, Global reklam programları, sponsorlar olmadan bir yere yazamıyoruz…Belki arkadaşlarımızın sürekli yakındıkları Mim dalgası yok, Bloglarda bir durgunluk var, bloglar tek tek kapanıyor söylemleri de bu yüzdendir. Getirisini maddi olarka bekleyenler havasını alıyor. Zaten merakla karışık salt maddiyat bekleyişi içinde blog yazma işine girişenlerin sonu reklam programlarından banlanmakla evlere şenlik bir duruma dönüşüyor. Neyse…

Bloglar Alemi isimli Blog Dizini‘nde Türkiye’de çok bilinenleri dahil her türlü yazılımla hazırlanmış günlük siteleri belli kriterlere göre (Özellikle Güncellenme ve Özgün İçerik) incelendikten sonra yayınlanıyor. Ana sayfada bloglar yayınlanırken bir alttaki subdomainden de kendi yayınını yapıyor. Bloglara kolay ulaşılabilmesi açısından çok güzel bir hizmet. Hazırlayanlara saygıda kusur etmez ellerinden öperim.

Yine aynı sitenin Şu düşüncesine de kesinlikle bakmanızı tavsiye ediyorum :) Zira oldukça yaratıcı bir fikir!

Yazar Hakkında

teferruat.org

/*Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğretmeni*/
Öğrencilerini trend teknolojilerle tanıştırırken Maker kültürünü aşılamayı hedefliyor. "Bilişimde Gelecek Var" hareketi ile Bilişim Eğitime dikkat çekmeye çalıştı.

Fotoğraf sanatıyla ilgili. Toprağa baktığında bile elli renk tonu görüyor. Müziği, Grafik sanatları, Doğada sabahlamayı sever; bir de sabah gülümseyerek uyandıran kızını ;)

View all posts