Bu Jant arabamda nasıl görünür ?

Eğer planlarınız arasında arabanızın Jantlarını değiştirmek varsa dikkatli olmalısınız. Offset, Boyut, Lastik Yanakları, Aracınızın yeni Merkezkaç Kuvvetinin nasıl olacağı,… gibi hesapları yaptıktan sonra sıra jantların nasıl görüneceğine geldiğinde jantları tak-sök yapamazsınız. Her Jant üreticisi firma buna yanaşmayabilir ki haklıdır. Her Jant alıcısı gelip beğenmek için tak-çıkar yapsa ve aracı tekrar zemine bıraksa lastiklerdeoluşacak yıpranmayla sonraki müşteri memnun olmayacaktır. Dolayısıyla Jantlarınızın nasıl görüneceğini çok önceden şöyle bir düşünmeli ona göre karar vermelisiniz.

Piyasada Modifiye edilmiş araçlarla gezen kesimin %90’ının “Arabama Jant taktım” diyerek boy gösterdikleri hiçbir Jant şahsi kanaatime uygun değildir. Yöremizin tabiriyle arabayı maymun etmeyi, rüküş yapmayı, anormalliklerle dikkat çekmeyi Modifiye sananlar var.Tavsiyem şu siteye yani Virtual Configurator isimli Alaman :) yapımı siteye giderek öncelikle arabada alacağınız Jantın nasıl görüneceğine önceden bakmanızdır. Sonra ben nasıl 2 milyarı bu Jantlara verdim diyerek dövünmezsiniz. Sitenin en güzel artısı her araba marka ve modelinin bulunması, piyasada nam salmış en iyi jantların bulunması. Güle güle kullan, emniyet kemerini bağlamayı unutma :)

Yazar Hakkında

teferruat.org

/*Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğretmeni*/
Öğrencilerini trend teknolojilerle tanıştırırken Maker kültürünü aşılamayı hedefliyor. "Bilişimde Gelecek Var" hareketi ile Bilişim Eğitime dikkat çekmeye çalıştı.

Fotoğraf sanatıyla ilgili. Toprağa baktığında bile elli renk tonu görüyor. Müziği, Grafik sanatları, Doğada sabahlamayı sever; bir de sabah gülümseyerek uyandıran kızını ;)

View all posts