Kırmızıgül’ün Fragmanında Rekor İzlenme! “Güneşi Gördüm”

  Beyaz Melek’den laf açıldıkça (-ki Beyaz Melek ne kadar duygusal olursa olsun beni en çok etkileyen kısmı kadrosu olmuştur) ve Mahsun Kırmızıgül’ü eş-dost arasında konuştukça artık “Güneşi Gördüm” tümcesi de lugatımıza yerleşir oldu. Mart ayında gösterime gelecek olan film için sanırım önceden yer ayırtmak gerkecek. Bizler geçmişten ve duyulmamışlardan ne öğrenirsek öğrenelim topraklarımızın bir kısmında yaşanan gerçekleri ve acıları gözler önüne seren bir film. Çekiminin birkaç ülkede yapılmış olması, ekibin renkli olması, Beyaz Melekteki kadrodan daha iyi diyebileceğim bir kadronun bu kez sahneye çıkacak olması(!), bunların dışında doğudaki Eğitim gerçeğiyle birlikte evlatlarını okutmak için yatılı okula gönderen başrol oyuncusu bizleri de unutmamış. İşte bu saydıklarım filmin değerine değer katıyor. 

Sanat yaşantısındaki Başarısızlıkları Popüler Kültürün istekleriyle  yamamaya çalışan sanatçılar bir kenara, sanırım Mahsun Kırmızıgül fragmanda dahi kendini belli eden güzel bir iş çıkarmış. Umarım bu 2 film bir başlangıç olmuştur. Zira bu son filmin; “Güneşi Gördüm filminin Fragmanının” 3 haftada yaklaşık 400bin kişi tarafından seyredilmiş olması beni şimdiden heyecenladırdı. Fragman filmin gelişi hakkında çok kesin bilgiler vermesi dışında bence Tasarım ve Tema konusunda da çok başarılı. (Resim ve Video medyalar: Güneşigördüm Resmi Web Sitesi’nden alınmıştır.)

 

Yazar Hakkında

teferruat.org

/*Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğretmeni*/
Öğrencilerini trend teknolojilerle tanıştırırken Maker kültürünü aşılamayı hedefliyor. "Bilişimde Gelecek Var" hareketi ile Bilişim Eğitime dikkat çekmeye çalıştı.

Fotoğraf sanatıyla ilgili. Toprağa baktığında bile elli renk tonu görüyor. Müziği, Grafik sanatları, Doğada sabahlamayı sever; bir de sabah gülümseyerek uyandıran kızını ;)

View all posts