” Öğretmenim, Ölmenizi istemiyorum :( “

Öğretmenim bugün de çok güzelsiniz :)

Sağol mervecim, ama çok sık söylüyorsun,beni şımartıyorsun ve kıymeti kalmıyor sonra. En ufak başarına bile AFERİN desem senin için bu ödülün bir kıymeti kalır mıydı ?

Hayır Öğretmenim.

Tamam o zaman,seninle bir anlaşma yapalım. Bu güzel sözleri biraz uzatalım tamam mı :) Yani biraz özleyeyim olur mu ?

Tamam öğretmenim.

 

Merve bu sözü vermiştir bana vermesine ama her ders arasında “Öğretmenim, bugün çok güzelsiniz” demese de “Öğretmenim sözümü tutuyorum” diye hatırlatarak bir nevi görevini yine sürdürmektedir :)

Merve Özel Eğitim 4. sınıfta okuyan bir öğrencim. Özel eğitim sınıfında okuması gereken normal görünümlü öğrencilere inat bence yaşının ilerisinde bir öğrenci. Ancak Eğitilebilir düzeyde hafif bir gerilik var. Bu da 2 kere değil 5 kere tekrarlayarak, tekrarlattırarak dersi vermenize neden oluyor. Yine de memnunum ondan. İşte Sohbetin devamı:

Öğretmenim, dün sizi gördüm rüyamda.

Hadi ya! Ne yaptın sen bu kadar Merve, desene yatıp kalkıp okuldasın :) E anlat bakalım, dinliyorum.

– Öğretmenim siz, Ali hoca,… arabanızla gidiyorsunuz. Bir kaza yapıyorsunuz, bir tek siz ölüyorsunuz öğretmenim :(

? ! . . .

– Öğretmenim sizin ölmenizi istemiyorum ;..(

Bir öğretmenin öğrencisini nasıl şekillendireceği çok önemlidir. Şiirde de denildiği gibi:

“Ama bir de soluversem…
Günah senin,..günah senin öğretmenim…”
Elimizdeki cevheri işlemek de kirletmek de bizlerin elinde. Mervenin rüyasına girdiğim için sevindim. Tabi rüyayı yorumlamaya kalkışınca ister istemez arabanın bakımı ve bir sürü soru işareti beynimde gelip gitti :) ama ders için dünyasına, kafasına giremediğimiz öğrencilerin en azından gönlüne girebilmek sevindirici. Mesleğimin en çok bu yanı beni sevindiriyor. Tümüyle bitmiş bir Eğitim sistemi bile olsa başka yönleriyle kazanılmış öğrencileri görünce mutlu oluyorum. Rüyaya gelince,…hayırlısı.

Yazar Hakkında

teferruat.org

/*Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğretmeni*/
Öğrencilerini trend teknolojilerle tanıştırırken Maker kültürünü aşılamayı hedefliyor. "Bilişimde Gelecek Var" hareketi ile Bilişim Eğitime dikkat çekmeye çalıştı.

Fotoğraf sanatıyla ilgili. Toprağa baktığında bile elli renk tonu görüyor. Müziği, Grafik sanatları, Doğada sabahlamayı sever; bir de sabah gülümseyerek uyandıran kızını ;)

View all posts

Yorumlar

  1. öğretmenlik zor zenaat buyazı beni çok etkiledi başarılar ismail hocam antalyadan selamlar