Veritabanına hız dopingi: “SQL-Front”

Phpmyadmin veritabanı konusunda en büyük yardımcımız olmasına rağmen sorguları çalıştırma noktasında hala çevrimiçi uygulamalar kadar hızlı değil. Wamp Server gibi birçok masaüstü yazılım ile beraber gelmesine ve artık alanında tekel olmasına rağmen yetmediği noktalar da olabiliyor. Özellikle veritabanıyla ilgili rapor, oluşturma, karşılaştırma gibi noktalarda. Gerisini saymak istemiyorum çünkü programı açtığınızda yeteneklerini farkedince veritabanı işlemleri için phpmyadmin’e bakmayacak ve sisteminizden kaldırmak isteyeceksiniz.

Programımızın ismi başlıkta da belirttiğim üzere SQL-FRONT. MYSQL-FRONT olarak bilinmesi nedeniyle sitenin açılışına dahi uyarı koymak zorunda kalmışlar ki bu da sanırım php konusunda MYSQL’in ne kadar dağarcığımızave arşivlerimize girdiğinin en büyük kanıtı. Programın Türkçe desteği bulunuyor ve sıradan bir ev kullanıcısı ya da Veritabanı uzmanı olsanız dahi her aşamada ihtiyacınız olan araçlar sırasıyla önünüze sürülüyor. Size sadece programın açılışında MYSQL için Veritabanı bağlantı ayarlarını girmek kalıyor. Son sürümüne ve Yapımcı firmaya gidebilirsiniz.

Yazar Hakkında

teferruat.org

/*Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğretmeni*/
Öğrencilerini trend teknolojilerle tanıştırırken Maker kültürünü aşılamayı hedefliyor. "Bilişimde Gelecek Var" hareketi ile Bilişim Eğitime dikkat çekmeye çalıştı.

Fotoğraf sanatıyla ilgili. Toprağa baktığında bile elli renk tonu görüyor. Müziği, Grafik sanatları, Doğada sabahlamayı sever; bir de sabah gülümseyerek uyandıran kızını ;)

View all posts