Hangi donanımları kullanıyorum…

Müptelası olunan programlar MİM’inden sonra donanımlarını yayınlayan arkadaşları görünce ben de hemen 2 sene önce arkadaşıma temin etmesi için gönderdiğim toplama listemi yazayım dedim: İşte masamın altındaki canavar :)

Kullandığım donanımlardan birçoğunu o dönemde daha çok ihtiyacım olan modelleme ihtiyaçları için 64bit gereklerine göre bazılarını da zamanın en iyisi politikası gereği aldım. Sistemimde bir tek yükseltme bekleyen monitörüm var -ki o da sırf ayak uydurmak adına. 2 sene önce tasarım konusunda istediğimi veremeyen, tepki süresi fazla monitörler yüzünden yeni bir monitöre geçemedim ve şu an hala 19″ Philips ile devam ediyorum. Hoş, birçok LCD’de olmayan Çözünürlüğü bu monitörde yakalayabiliyorum ama biraz da Televizyon alır gibi şehrimde birçok monitörü karşımda görüp seçim yapabileceğim firma olmadığından hala Lightframe bir CRT’den LCD’ye geçebilmiş değilim. Sanırım geniş ekran bir LCD’yi bu aylar içinde tercih edeceğim.

Bunun dışında yan tarafta resimlerini gördüğünüz üzere Modelleme için seçilmiş bir Crossfire Ekran Kartı, 8Gb’a yükseltilmeyi bekleyen RAM’ler, HD Kalitesi-Wireless Ağ İmkanı ve Uyku modunda birçok iş görebileceğiniz bir Anakart, istediğiniz gücü gerçek değerinde veren Kasa ile aynı firmadan çıkma Power Suplly ve sağlam yapısı ve kaplamasına rağmen hala çizilecek  korkusuyla yanına kolay kolay eşya koyamadığım, gece karanlıkta ışıltısıyla  zevk veren bir Kasa ile çalışıyorum. Aşağı yukarı Vista’nın çıktığı günlerde topladığım bu sistemin en sevdiğim yönü Stabilite’nin, uyumun fazla olması ve topladığım günden bu yana Format nedir unutmuş olmam…

 

 • Core2 DUO E6600
  (2.4GHz,1066MHz,4MB,LGA775) BOX
 • KINGSTON HyperX RAM
  (KHX6000-D2K2 2048MB KIT 2X1024MB)

 • ASUS 512MB VGA
  (EAX1600 PRO TD ATI PCI-E)
 • ASUS P5W-DH Deluxe
  (I975X, GLAN, SATA, RAID, LGA775)

 • ASUS Atlas POWER SUPPLY
  (A-55GA 550W ATX12V 2.01V, PFC)

 • ASUS KASA
  (VENTO 7700)

 • SEAGATE 1TB SABİTDİSK
  (7200RPM 32MB SATAII NCQ)

Yazar Hakkında

teferruat.org

/*Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğretmeni*/
Öğrencilerini trend teknolojilerle tanıştırırken Maker kültürünü aşılamayı hedefliyor. "Bilişimde Gelecek Var" hareketi ile Bilişim Eğitime dikkat çekmeye çalıştı.

Fotoğraf sanatıyla ilgili. Toprağa baktığında bile elli renk tonu görüyor. Müziği, Grafik sanatları, Doğada sabahlamayı sever; bir de sabah gülümseyerek uyandıran kızını ;)

View all posts