Memurlar.Net Macerası bitti

Yaklaşık 8 yıldır içinde bulunduğum Memurlar.Net’deki Bilişim Editörlüğü görevim dün(8 Ocak 09) itibariyle bitti.

 

Yönetim ile yaşadığım İletişim sorunu, Sitenin ve Forum yapısının 2002’den bu yana neredeyse yerinde sayışı, gündemdeki önemli olaylara yeteri kadar tepki verilmeyişi ve son dönemlerdeki resmi mevzuatın bazılarının uyarılara rağmen yanlış yorumlanışı ve büyük bir kesimin yanlış yönlendirilmesine mahal verilmesi, siteden soğumamı hızlandıran ve verdiğim emeği sorgulamama neden olan başlıca etken oldu diyebilirim.

 

Bunun dışında benim için en büyük sınav diyebileceğim şekilde;

Ticari kaygıyla ve milyonlarca Ziyaretçiyle, Editörle, Adminle yayın yapan siteler ekranlarını; bir nevi adreslerini malum günlerde yaşadığımız Kürsel Sorun için ekran karartmayı göze alabiliyorken ziyaretçilerinin büyük bir kesimi Eğitimli insanlardan, Öğretmenlerden oluşan Memurlar.Net, Filistin’de gerçekleşen Katliam için beklediğim büyüklükte bir tepki veremedi ve bir mesaj dahi yayınlamaktansa Hayır kurumlarının reklamı ve basit bir anketin yayınıyla durumu geçiştirmeyi yeğledi. Sitenin 4 tarafında ya İsrail’in ikizi ABD’nin ya da ABD ürünlerinin reklamı var. Böylesine basit tepkileri lisedeki kursiyer öğrencilerim bile farklı methodlarla zaten veriyor…Büyük bir kitleye çok çeşitli konularda yardım etmeyi düstur edinmiş Memurlar.Net, benim için artık insanlık dersinden sınıfta kalmış sıradan bir site maalesef.

 

Gün içindeki çalışmalarımın büyük bir kısmını alan bu meşgalenin bitmesiyle artık Web üzerinde bireysel projeler geliştirmeyi ve yarım kalan projelerimi bitirmeyi  düşünüyorum.(Bunların bir kısmı kafamda zaten çalakalem çizilmiş durumda) Sanırım bu, kendime ve çevreme faydası olacak başka bir dönemin başlaması demek. Hayırlı olsun.

 

Ha Unutmadan… Şu sayfada belirttiğim tüm arkadaşlara selam olsun…

Yazar Hakkında

teferruat.org

/*Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğretmeni*/
Öğrencilerini trend teknolojilerle tanıştırırken Maker kültürünü aşılamayı hedefliyor. "Bilişimde Gelecek Var" hareketi ile Bilişim Eğitime dikkat çekmeye çalıştı.

Fotoğraf sanatıyla ilgili. Toprağa baktığında bile elli renk tonu görüyor. Müziği, Grafik sanatları, Doğada sabahlamayı sever; bir de sabah gülümseyerek uyandıran kızını ;)

View all posts

Yorumlar

 1. Memurlar.Net sizin de dediğiniz gibi artık ticari kaygılardan kurtulamayan ve reklamlarla siteyi boğan bir nevi intihar etmekte olan bir site durumuna geldi. Forum ve ana sayfa’da yapılmayan yenilikler gelişen web ortamında kabul edilemez, kullanıcıya kolaylık sağlamayan, katılımı artırıcı hiç bir özellik sunmayan bir site sistemi ile pek ilerlenemeyeceği ortada.
  Alternatif sitelerin ortaya çıkması, memurlar.net’in sonunu getirecek birçok site gibi yok olmasına neden olacaktır.
  Bir zamanlar ben de zamanımın büyük kısmını ayırdığım memurlar.net’i hayatımdan neredeyse çıkarmış durumdayım. Şu an belki haftada birkaç kez, memurlarla ilgili bir haber var mı diye girdiğim bir site durumunda. Sanırım ben de sizinle birlikte memurlar.net’e veda edeceğim.

 2. Sizin gibi editörü arasınlar da bulsunlar. Emeğinize saygı deyip gitme dememişlerdir kimbilir. Size hak vermemek elde değil, sıkıcı bi ste oldu çıktı, alelade bi site.

  Yani nolmuş adı Memurlar net olmuş da olmasa da olur aslında, bu interneti icat eden de yaramaz

 3. yazık olmuş memurlar.net’e, burada sizden çok faydalanıyorduk bu anlamda bize de yazık oldu :-(
  umarım sizi izleyebileceğimiz diğer platformlarda da buluşabiliriz.
  bilgisayarbilisim.net moderatörü

 4. Helal olsun. Zaten boşuna zaman harcıyordun öğretmenim, kendi projelerine yoğunlaş, üret.. Bir forumun düzeltmeni olacağına kendi projelerinin mimarı ol. Senin adına sevindim. Biz senin yazılarını zaten günlüğünden okuyoruz, foruma ne hacet! Tekrar tebrikleri, büyük bir yükü üstünden attığın için.