Bor ile ilgili Elektronik Postalar hidayete erdi…

Yıllardır BOR madeni ilgili görgüsüzce yayılan mailler sonunda hidayete erdi. Dünyanın şu kadar rezervi olan BOR madenininin yüzde bilmem kaçı Türkiye’de şeklindeki mailler, kendimi bildim bileli “Acil Kan aranıyor!” ya da “Şu vatandaşlara yardım edilecek; atın maillerinizi CC’yi kalabalıklaştırarak…” türü mailler ne kadar popüler ise o derece revaçta olmuştur. Altında 2000′ li yılların imzası bulunan mailleri utanmadan gönderiyorlar, belki iyi niyetliler ama sonunda gerçek oldu. Kömür değerinde bir madenin en büyük rezervine sahibiz artık.

Nihayet Avrupa Birliği Türkiye’nin olası bir Ekonomi atağına Kibritsuyu ekti! Nasıl mı ?

Bu madeni Kısırlık yapıyor gerekçesiyle yasaklılar listesinde TOP 10’a  oturttu Avrupa Birliği sağolsun. Çocuklarımızın peluş oyuncaklarında, hergün akşam yemeğini pişirdiğimiz yemek aletlerinde zararlıların ziyadesi varken BOR madeni ile ilgili olarak alınmış  bu kararı Ekonomik Yükselişimize bir çelme olarak görüyorum. Aşırı Duygusal bir millet oluşumuz ve vicdanımızın herşeyin ötesine geçmesi nedeniyle açmaya hazırlandığımız dava olumsuzlukla sonuçlanacak olsa bile biz Türk Milleti aksi şekilde hareket edemeyiz; etmemeliyiz de!

Yaşadığımız sürece, “Avrupa Birliği’nin oyunu” değil ancak “Feleğin Oyunu” demek daha doğru olur sanırım. Osmanlı’dan bu yana kazandığımızı masada faiziyle veriyoruz…

Yazar Hakkında

teferruat.org

/*Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğretmeni*/
Öğrencilerini trend teknolojilerle tanıştırırken Maker kültürünü aşılamayı hedefliyor. "Bilişimde Gelecek Var" hareketi ile Bilişim Eğitime dikkat çekmeye çalıştı.

Fotoğraf sanatıyla ilgili. Toprağa baktığında bile elli renk tonu görüyor. Müziği, Grafik sanatları, Doğada sabahlamayı sever; bir de sabah gülümseyerek uyandıran kızını ;)

View all posts