Web sitenizi fazla uzaklaşmadan takip edin…

Screenshot der Statistk

Gadget desteği windows vista ile hayatımıza girdi. Maillistelerindeki gelişmelerden, hava durumlarından bu güzel eklentiler sayesinde haberdar oluyoruz. Konumuz Site İstatistiklerini takip etmek ancak Gadget ile değil de basit bir Stat yazılımıyla. Programın adı “PHP Web Stat”. Kurulumu son derece basit ve Veritabanı gerekmiyor.

Bundan önce kullandığım BBCLONE’un kendi kendine Arşiv yani İstatistikleri resetleme hatası yüzünden tüm takip bilgilerime sünger çekmek zorunda kalmıştım.2006’dan beri biriken istatistikler bir anda uçtu gitti. Yedek var tabi ama geri getirmek yeniden kurmaktan çok zor. Siteye kurduğunuz dizin ile ilgili birkaç girdi yaparak kurduğunuz PHP Web Stat’ın Türkçe desteği mevcut. Oldukça ayrıntılı ve stabil çalışıyor. Eşe,dosta,blog yazarlarına tavsiye ediyorum. Google Analytics yok mu ? Var tabi ama hesaba girmeyle uğraşamam diyorsanız adressatırına adresinizi girmek kadar yakın bir çözüm.

PHP Web Stat‘ı bu adreste inceleyebilir ve indirebilirsiniz.

Yazar Hakkında

teferruat.org

/*Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğretmeni*/
Öğrencilerini trend teknolojilerle tanıştırırken Maker kültürünü aşılamayı hedefliyor. "Bilişimde Gelecek Var" hareketi ile Bilişim Eğitime dikkat çekmeye çalıştı.

Fotoğraf sanatıyla ilgili. Toprağa baktığında bile elli renk tonu görüyor. Müziği, Grafik sanatları, Doğada sabahlamayı sever; bir de sabah gülümseyerek uyandıran kızını ;)

View all posts