Düşmanlarımız bunları Görmesin! – Yazı Dizisi 1

Aşağıda okuyacağınız yazı ve izleyeceğiniz videolardan en önce bu oluşumu öğrenenlerin yorumlarını alıntılayayım:

Tüylerim diken-diken oldu !
Hayali bile insana müthiş bir zevk veriyor
Harika bir şey umarım ölmeden Görebilirim…
BU videoları DÜŞMANlara GÖSTERMEYİN !
Allahım bir bunu görebilseydim…

Merak uyandırmış olmalı…

İsrail zulmü nedeniyle insanlara, yardım sahiplerine farklı şekillerde ulaşmaya ve tepkimizi koymaya çalışırken elbette ben de birgün başımıza böyle bir hal gelirse ne yaparız demeden edemiyorum. Osmanlı torunlarının elbette oturacak hali yok ama savaş birgün kapıya dayansa Türkiye dışındaki ufak cumhuriyetleri düşündüğümüzde bazı zenginlikleri dışında bir güçleri yok. Arkamızda kimler dururdu merak ediyorum. Jeopolitik konum, stratejik ortaklık gibi idoller olmasa sanırım başımıza ve komşumuz olan Türki Cumhuriyetlerin başına ilk önce üşüşecek olan ülkeler yine bugün bizim sık sık adını andığımız ortak coğrafyadaki katil ülkelerdir.

Ortak paydamız olan Cumhuriyetleri ve sınır komşularımızı Türkiye’nin arasında bulunduğu bir toplulukla ve kendi hallerinde ayrı iki şekilde düşünün. Bugün Avrupa, Amerika ve Arap Birliklerinin(-ki arap birlikleri kardeşlerinin ölümünü seyretmek ve keyif sürmek dışında bu birlikten ne fayda görmüştür tartışılır) yapmış olduğu bir pakt kurmak istesek isminde bile Türk kelimesinin geçtiği nice ülkeyi görmek mümkün olur. Bu ülkeler zaman zaman bağımsızlığını ilan etmekte, ayrıldıkları güçlü komşularıyla hala sorun yaşamakta ve hatta bazen bir savaşın tekrarı gibi acı deneyimlere dahi sürüklenebilmekte.

Tarihi geçmişimizin olduğu bu ülkelerle bir araya gelmek fikri, faydasını göremeyeceğimizi düşündüğüm Avrupa Birliği gibi bugün Filistin örneğinde de olduğu üzere birçok önemli Kuruluşun, Uluslararası Anlaşmanın, Sosyal hukukun savaş kapıya dayandığında boş olduğu yalanından daha iyi. Bugünlerde aynı coğrafyada yaşadığımız kardeşlerimizin yaşadıklarından sonra Avrupa Birliği fikri bana göze sürme gibi gelmeye başladı şahsen. Aylar önce Google Video’da gördüğüm, çıkış tarihi 2007’ye rastlayan bir Hareket, İdol,… Türk soyunun bir araya gelmesini ve bir Birlik kurmasını amaçlıyor. Bunun için de seçmenden başlayarak ülke liderlerine kadar uzanan istekli bir kitle gerekiyor. Diğer milletler kendi coğrafyalarında savaşın adını bilmeden yüksek yaşam standardı ile yaşıyorken Arap Birliklerini bu tanımın dışında tutacak olursak tarih,dil ve ırk ortaklarımızla yapılabilecek Eğitim, Araştırma, Kültür, Ekonomi Birliği neticesinde gelişmek, büyümek ve güçlenmek kuvvetle muhtemel. Olan her zaman çekici özellikleriyle Ortadoğu’daki Müslüman ve Türk milletlere oluyor. Avrupa birliğindeki gibi Serbest dolaşımdan, Bilimsel araştırmaların yürütülmesine, Ekonomik birliktelikten ortak bir Eğitim siyasetine kadar hiçbir zaman yabancısı olmadığımız komşularla birleşmek faydalı olacaktır.

7 basamakta gerçekleştirilmesi planlanan Türk Birliği isimli oluşum şu an 4 tane fikrini uygulamaya başlamış. Kalanlarla birlikte yine toplam 7 ülkenin bir araya gelmesiyle birlikte Birliğin tamamlanması hedefleniyor.

(*) Bu yazı dizisinin devamını almak için lütfen [bu formu] doldurarak kaydolun. Yazının devamı yayınlanır yayınlanmaz E-posta ile bilgilendirileceksiniz.

Yazar Hakkında

teferruat.org

/*Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğretmeni*/
Öğrencilerini trend teknolojilerle tanıştırırken Maker kültürünü aşılamayı hedefliyor. "Bilişimde Gelecek Var" hareketi ile Bilişim Eğitime dikkat çekmeye çalıştı.

Fotoğraf sanatıyla ilgili. Toprağa baktığında bile elli renk tonu görüyor. Müziği, Grafik sanatları, Doğada sabahlamayı sever; bir de sabah gülümseyerek uyandıran kızını ;)

View all posts