Gereksiz bilgi lazım mı abi ? Lorem ipsum dolor sit amet,…

Uzun süredir gereksiz bilgilerle boğuşuyor olmalıyım ki başlığa ne yazacağımı bulamadım.Bir proje için veritabanı yaratıorum ama abuk subuk bilgilerin zerresinden ziyadesine kadar herşeye ihtiyacım var. Bunu da kendim yapmak yerine bir hamala yükleyip arkama yaslanıyorum. Klavyenin ASDF tuşlarına elleri rastgele basıp oynatmak kısmen çözüm olabilir ama “text” kadar “long text” türünde verileriniz de varsa ve bazen de bu verilerin yüklenmesini kontrol edecekseniz(flash/ajax gibi arabirimlerde özellikle) gerçekten uzun/büyük boyutta verilere ihtiyacınız oluyor. İşte spawner bu noktada devreye giriyor.

Tablonuzun field(alan) bilgilerini girip yaratılacak bilgilerin özelliklerini belirliyor ve bekliyorsunuz. Bir SQL cümleciği ile herşey saniyeler içinde bitiyor. Özellikle veritabanının yaratılması aşamasında çokça sıkıntısını çektiğim bu gereksiz bilgi yaratma konusuna spawner iyi bir çözüm. Alternatifleri konusunda bilgisi olan da varsa bi zahmet…

Yazar Hakkında

teferruat.org

/*Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğretmeni*/
Öğrencilerini trend teknolojilerle tanıştırırken Maker kültürünü aşılamayı hedefliyor. "Bilişimde Gelecek Var" hareketi ile Bilişim Eğitime dikkat çekmeye çalıştı.

Fotoğraf sanatıyla ilgili. Toprağa baktığında bile elli renk tonu görüyor. Müziği, Grafik sanatları, Doğada sabahlamayı sever; bir de sabah gülümseyerek uyandıran kızını ;)

View all posts