1. Ulusal İyilik Sempozyumu

 Elazığ Valiliği, Fırat Üniversitesi ve Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle toplumumuza iyilik kavramını geçmişiyle-geleceğiyle bir kez hatırlatmayı misyon edinen bu hareket 20-21 haziran tarihleri arasında Fırat Üniversitesinde başarıyla gerçekleştirildi. Kısmen sempozyumlarda katılabildim ancak katıldığım paneller yeterli gelmedi. 77 panelist ve 23 Poster çalışmasıyla farklı illerden akademisyenler İyilik kavramının toplumumuza getirisine ışık tutmaya çalıştılar.

Ve bir bayram misali birbirini uzun süredir göremeyen değerli akademisyenler, üst düzey yetkililer, “Sizin için buradayım” diyenler bu anlamlı sempozyumla bence önemli bir kavram için düğmeye basmış oldular. Ben iki elimle başımı  kavramış vaziyette otururken her yerden okuduğum, insanların yardım edecek başka insan bulamadığı bir döneme gidivermişim. Nemelazımcılığın olmaddığı ve başkası rahata ermeden kendisi de rahat edemeyen bir toplumu özlediğimiz bu günlerde önemli kakvramlara dem vuruldu akademisyenler tarafından…

* İyilik sürecinde Mülki İdare amirlerinin rolü
* Bizim sınıf iyilik yapıyor
* İyilik anlayışının Kültürel ve Ahlaki temelleri
* İyilik halkasına ait bir kavram: Diğergamlık
* Üstün yetenekli öğrencilerin “İyilik Sınıfı” algısı
* İyiliği alkışlayan, kötülüğü kargışlayan anlatı:Efsane
* Değerlerin İzafileştirilmsi ve İyilik bilincindeki sapma
 
 

Sizler de  ikincisinin hem yakın tarihte geleceğini hem de ulusal olmanın ötesine taşınacağını tahmin ettiğim bu sempozyum için ileride yapabileceklerinizi düşünebilirsiniz. Tamamlanan Sempozyum ile ilgili bilgiler aşağıda yer almaktadır.

İyilik Sempozyumu Resmi Web Sitesi
Bildiride bulunulabilecek konular
Panel Programları
Kabul edilen bildiriler

Yazar Hakkında

teferruat.org

/*Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğretmeni*/
Öğrencilerini trend teknolojilerle tanıştırırken Maker kültürünü aşılamayı hedefliyor. "Bilişimde Gelecek Var" hareketi ile Bilişim Eğitime dikkat çekmeye çalıştı.

Fotoğraf sanatıyla ilgili. Toprağa baktığında bile elli renk tonu görüyor. Müziği, Grafik sanatları, Doğada sabahlamayı sever; bir de sabah gülümseyerek uyandıran kızını ;)

View all posts