2010’a nasıl girdim…

Sağa sola rezervasyon yaptırmadan, Bölgesel bir yayın kanalımızın kadife sesli spikeri Damla hanıma kodlarla boğuşurken geçireceğim saatler için duygusal parçaları tek tek sipariş vererek,sevdiklerime daha fazla vakit ayırarak, varım yoğum tek kardeşimin ve minik kızının özlemini telefonda gidermeye çalışarak, İnsanlığa hayırlı bir yıl dileyerek ve saydıklarımın çok daha azıyla mutlu olacağını bildiğim ihtiyaç sahibi insanları,insanlığı düşünerek ve kendi halime şükrederek…vs

Görüldüğü üzere kendimizi ikinci plana atmamız ve bu yılbaşını da dıbıl dızlak geçirmemiz hasebiyle çılgınca bir kutlama programım vardı. Peki neler değişti:

  • Derneğimin yeri değişti :) Bari o aynı yerde kalmasın…
  • Sitelerimin sunucusu değişti. Artık tamhost ile değil İstanbul’da ikâme eden slmhosting ile çalışıyorum
  • Tatile bakış açım uzun süreli olması şartıyla değişti. Sanırım uykuyla pek arası olmayan, 3-4 saati kafi gören ben, Akdeniz’de fazlaca aldığım oksijen yüzünden tatilin gerçek mahiyetini anlamış durumdayım. Kısa süreli tatillere ise iş disiplinimi bozması nedeniyle illet oluyorum, uykuyla barışmama(!) ve işlerimin aksamasına, hayatı ıskalamama neden oluyorlar.
  • Tatil demişken Hizmetiçi Eğitimlere de haliyle tatil fırsatı gibi bir bakış gelişti. Aslında üniversite arkadaşlarıyla birlikte olma isteği ve bir eğitimin getirileri diyelim. Bu sene birkaç Hizmetiçi eğitim planlıyorum.
  • deSenblog müdavimlerinin statüleri değişti. Standart, Silver ve Gold olmak üzere artık 3 ayrıcalıklı üyelik tipi var.
  • MÜYAP konusundaki düşüncelerim de hayli değişti :) “Ne işim olur onlarla…” diye kendi kendime düşünürken bir akşam sunucu firmamın telefonuyla “Bazı klasörlerin yayınını durdurduk, ne yapıyoruz hocam?” sorularının ucunda buldum kendimi. Zira hoş birşey değil. Telif Haklarına saygı göstermek adına hazırladığım bir derginin kapağı olan tatlı bir kız için Grafiker arkadaşın 1 ay süreyle izini sürmüştüm. Hasılı… MÜYAP ile olumsuz bir konuda müşerref olmak zorunda kaldık :)
  • Gider miyiz bilmem ama İstanbul’un önemi nedeniyle bu sene yapılacakları takip ettiğim siteler değişti. Dinodream’de 2010 için hazırlanan görselleri takip edişimiz son buldu ve sıra etkinliklerde. Şöyle ki: istanbul2010.org
  • İlköğretim okullarına bakış açım hayli değişti. Artık okullarda sadece derse girerek birşeylerin değişmeyeceğine, Dış ülkelerin sivil toplum örgütleri örneğinde de olduğu gibi bir işi çözmek için birden fazla çubukla(kurum çeşitliliği ile) deliğe çomak sokmak gerektiğine inanır oldum. Sanırım Bakanlığın Ulusal, Uluslararası her yeni projeye bizleri de dahil etmek istemesi ve acelesi bu yüzden…
  • Sanırım bu kadar :)

Yazar Hakkında

teferruat.org

/*Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğretmeni*/
Öğrencilerini trend teknolojilerle tanıştırırken Maker kültürünü aşılamayı hedefliyor. "Bilişimde Gelecek Var" hareketi ile Bilişim Eğitime dikkat çekmeye çalıştı.

Fotoğraf sanatıyla ilgili. Toprağa baktığında bile elli renk tonu görüyor. Müziği, Grafik sanatları, Doğada sabahlamayı sever; bir de sabah gülümseyerek uyandıran kızını ;)

View all posts