C-Section ve Ödüllü bebekleri

İnsan “Bu adamlar birbirine yemin mi etmiş başka firmayla çalışmayacağına dair” diye içinden geçiriyor. csdlab’ın referanslarını görünce tabi…Arçelik,Coca Cola,Mavi,Ülker,TEB,Sprite,Turkcell,YKM,Ford,Fiat,…benim aklıma gelen ilk müşteriler. İnsanın alanında lider bu isimlerle çalışabilmesi için gerçekten hayalgücünü konuşturması lazım. Bu nedenledir ki alışılmadık ve yeni fikirlere açık olan bu kardeşler uzatmadan, vakit kaybetmeden “Farklıysanız bizimle irtibat kurun” deyip sadece E-Mail istemeyi de ihmal etmemişler. Teferruatı geçelim, bize ne yapabileceğni göster” demekteler…

Birçok çalışması ya tescilli dünya sitesi FWA‘dan ödül alan ya da arkadaşlarımıza e-kartlarını hazırlayıp gönderdiğimiz eğlencelik sitelerin tasarımcıları csdlab(C-Section), gerçekten de portföyü kalite-karizma salatası bir tasarım evi. Televizyonlarda teaser’larını izlediğiniz 100 reklamdan 10’un da izleri var dersem sanırım yanlış olmaz -ki bu çok büyük bir rakam! Son olarak Orhan Gencebay ağabeyimizin de içinde bulunduğu Vodafone – Gönülden Kapsar reklamına imza atmış durumdalar…

Her tasarımını, çalışmasını BEBEK olarak tanımlayan kardeşlerimizin, daha doğrusu üstadlarımızın  Ofisi de çalışmaları da ayrı bir çizgiye sahip. Böyle bir ofisi sanırım daha önce Hasan Yalçın’ın(Bildirgeçorg) Ofisinde görmüştük :) Freelance çalışan dostlarımız bu yazıyı okuyunca elbette derin bir ah çekecektir haliyle :) “Biz kiiiiim ofis kim” der gibi. Portföylerini ve sitelerini incelemenizi ve facebook grubuna da neler oluyor bitiyor sektörde diyorsanız üye olmanızı tavsiye ediyorum. Misalen eklediğim çoğu resim yorucu ofis yaşantılarından kalan birkaç kare sadece.

Unutmadan, İstanbulmodern‘in de tasarımcısı olduklarını söylemiş miydim ?

Yazar Hakkında

teferruat.org

/*Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğretmeni*/
Öğrencilerini trend teknolojilerle tanıştırırken Maker kültürünü aşılamayı hedefliyor. "Bilişimde Gelecek Var" hareketi ile Bilişim Eğitime dikkat çekmeye çalıştı.

Fotoğraf sanatıyla ilgili. Toprağa baktığında bile elli renk tonu görüyor. Müziği, Grafik sanatları, Doğada sabahlamayı sever; bir de sabah gülümseyerek uyandıran kızını ;)

View all posts