GsiteCrawler ile XML Sitemap yapın,İçeriğiniz çalınsın !

Birkaç web kullanıcısından arkasını araştırmadan aldığım tavsiye üzerine sitelerimden birinin site haritasını çabuk oluşturmak adına GSite Crawler adlı programı kurdum. Çalıştırdım ve beğenmedim, buraya kadar sorun yok. 

Ancak kendi sitemdeki bir müzik dosyasının uluorta paylaşıldığı gerekçesiyle MÜYAP’dan sitemin bulunduğu datacenter’a uyarı geldi. MÜYAP kim ben kim… “Şikayet mi ?”, “Bilmeden birşey mi yaptım yasal olmayan…” diye düşünürken elbette müzik dosyasını kaldırdım. Aradan geçti 1-2 ay…Ve ben sitemin dosyalarını birşekilde indekslemiş abmp3.com adresini tespit ettim. 460 tane indirilebilir dosya bu vatandaşın sitesinde dokümanlar kısmında dağıtılıyordu. Hem de direkt link! Neyse .htaccess dosyamızdan ip ve domain bazlı engellemeyle bu vatandaşın gönderdiği ziyaretçileri iptal ettik, Hotlink koruması falan ekledik,…sorunu aştık. Ancak…

Dün tekrar Adsense işlemlerim için özel olarak kullandığım İnternet Cafe’den Site indekseleme aracını kontrol edeyim dedim, belki işimize yarar dedim. Zira sitemin taglari için oturup tek tek değişim frekansı ya da güncelleme tarihi yazmak istemedim. Programı açar açmaz eğitsellerde geçen site adının benim indeksimi alan siteyle aynı olduğunu görünce jeton düştü :)

Sitemizin bütün mahremiyetini GSite Crawler programıyla birlikte abmp3.com isimli siteye teslim etmişiz haberimiz yok!

Aman web insanı!

Sen sen ol, R10’da çoluk çocuk tavsiye ediyor fazla araştırmadan third party programlara yaklaşma. Gerekiyorsa otur birgün tek tek xml dosyanı yaz, ya da bir php dosyası yaz xml parse etsin…

Bakarsın senin de kapını çalar birisi. Sonra keyword spam’dı, Ölçüsüz yükselmeydi,…Google amca bütün emeğini sandbox’a atmasın :)

Yazar Hakkında

teferruat.org

/*Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğretmeni*/
Öğrencilerini trend teknolojilerle tanıştırırken Maker kültürünü aşılamayı hedefliyor. "Bilişimde Gelecek Var" hareketi ile Bilişim Eğitime dikkat çekmeye çalıştı.

Fotoğraf sanatıyla ilgili. Toprağa baktığında bile elli renk tonu görüyor. Müziği, Grafik sanatları, Doğada sabahlamayı sever; bir de sabah gülümseyerek uyandıran kızını ;)

View all posts