O mukaddes kelime STOP WORDS’müş !

Geliştirdiğim bir projenin Arama Motorları ve SEO uygunluğu konusunda gerekli eklemelerini yaparken kapsamlı test imkanları sunan herzamanki başvuru kaynağıma gittim. Testi başlattım ve aldığım mesajlar şunlar:

Sayfa başlığıyla içerik ilişkisi Mükemmel,

 

Anahtar kelimelerle sayfa içeriği ilişkisi iyi,

 

Site yaratıcısı 6 karakter(kim olduğu malum…)

Herşey iyi güzel, satır satır inceliyorum. SEO uygunluğunu kontrol eden sayfanın geridönütleri ya “İyi” diyor yaptığım ayarlarmalar için ya da “Mükemmel”. İnersin alt satırlara doğru, açıklamaları okudukça “herşey arandığımızda bulunabilmek için yeterli” dersin ama biraz aşağıda şu tümceyi görürsün:

“SAYFANIZDA STOP WORDS VAR! ARAMA MOTORLARI BU KELİMELERİN BULUNDUĞU SİTELERİ GÖRMEZDEN GELİRLER(~IGNORE)”

La havle…Belki de iyi tasarımcıyla kötü tasarımcıyı ayırmak için veya iş bilenle bilmeyeni; o kelimenin ne olduğunu yazmıyor uyarı sayfası. Sonra aklıma geldi birden. Sitenin içeriği itibariyle İslami ve Mukaddes kelimeler yoğun olarak geçiyordu. Google içinde Amerikanın eski başkanı BUSH için BAŞARISIZLIK sayfasını hazırlayanlar olduğu gibi Peygamber efendimiz için de Hz.Muhammed(SAV) kelimesine karşı bir saygısızlık olabilir miydi ya da bu kelime arama sonuçlarında diskalifiye sebebi olabilir miydi? Sırasıyla yaptım:

Muhammed(SAV) kelimesini sitenin Keywords bölümünden kaldır, Sayfayı kaydet ve Upload et sunucuya. Sonuç: “Anahtar kelimeleriniz mükemmel”

Siz de mükemmelsiniz,ALLAH BELANIZI VERSİN…

Yazar Hakkında

teferruat.org

View all posts