Yazar Hakkında

teferruat.org

/*Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğretmeni*/
Öğrencilerini trend teknolojilerle tanıştırırken Maker kültürünü aşılamayı hedefliyor. "Bilişimde Gelecek Var" hareketi ile Bilişim Eğitime dikkat çekmeye çalıştı.

Fotoğraf sanatıyla ilgili. Toprağa baktığında bile elli renk tonu görüyor. Müziği, Grafik sanatları, Doğada sabahlamayı sever; bir de sabah gülümseyerek uyandıran kızını ;)

View all posts

Yorumlar

 1. tespitler doğru ama bunların ne kadarını bizler ne kadarını başkaları çözer bilemiyorum.ben yinede yazını severek okudum.senin gibi arkadaşların çırpınışlarını görmek pes etmemek için yeterli.

  bizede yazdıkların gibi yapmadılarmı?her gelen kağıdı okur okur gider ya da tamamen yazıdan oluşmuş bir sunu.bu hala üniversitelerde böyledir.teknolojiyi dilden düşürmez ama kullanmayıda bilmezler.yada herşeyi çok iyi yaparlar ama çocuklarına diş geçiremezler.

  güzel yazılar geliyor,aynen devam!!

 2. Tamamen katılıyor ve zezencay.com’da -izninle- aynen alıntı yaparak yayınlıyorum. Pek güzel yazmışsın, hep diyorum teknoloji ürünleri satan marketlerden peynir-ekmek gibi sepetler dolusu cihazlar alınıyor:) Sonuç: İnternette okey:) Sınıflarda da almış bir görgüsüzlük başını gidiyor. Fakat farkında değiller ki o projeksiyon cihazlarını tv gibi kullanıyorlar:)) Güzel yazı velhasıl.

 3. Olcay hocam onur duyarım; konu hakkında paralel düşünmekteyiz.

  Şu an Stratejik Plan çerçevesinde bazı derslikler için Akıllı Tahta çözümlerini düşünüyoruz ama ben o eski tahtalarımızın rengi gibi karamsar bir vaziyetteyim. Verimi nasıl alacağımızı düşünüyorum sürekli. Ben bunu kullanamıyorum sesleri yükselirse ya da 2 günlük bir heves gibi gelip geçerse bittiğimiz andır. Teknolojik gerekler dışında o kadar çok ihtiyaç var ki…

  Sonuç ne olursa olsun gerçek şu ki teknolojiyi kullanacak olanları eğitecek olan da yine biziz. Bir BOTE’li olduğuma en çok bu gibi durumlarda seviniyorum.

 4. İsmail öğretmenim, kimileri fark etmese de biz okullardaki en önemli öğelerden biriyiz. Teknolojiye adapte ediyoruz. Etkili eğitim-öğretim gereçlerinin verimli kullanımına öncülük ediyoruz. Ancak bizi öğretmen olarak dahi görmeyen bazı meslektaşlarımızın acilen ıslah olması gerekiyor. Her türlü ıvır zıvırını bize yıkıp sonra “aman canım siz de öğretmen misiniz?” gibi konuşmalar yapanlar da var malesef. Bizim bilgimizle, enerjimizle, heyecanımızla üzerlerinde öyle bir etki bırakmamız gerekir ki, susmaktan öte imrensinler:) Çok derine girmeyeceğim, sen ve senin gibi başarılı eğitim teknologları, bilişim teknolojileri öğretmenlerinin çoğalmasını diliyorum.

 5. Öncelikle böyle içten bir yazı yazdığınız için sizi tebrik ediyorum. MEB BT sınıflarının eğitimde ne denli verimli olduğunu özümseyememiş olacakki Bundan sonra BT sınıfı kurulumu yapmayacağını belirtiyor. Öğrenciler sınıflarda Yine eskisi gibi Sadece izleyen konumuna getirimeye çalışıyor belkide… Çalıştığım okulda sınıflarda Bilgisayar ve projeksiyon vardı ve bu aletler yılda sadece 2 defa açıldı ve bu açılmalar da TV den farksızdı. Şimdi siz söyleyin Tüm sınıfların teknlojiyle donatılıp kullanılmaması mı ya da BT sınıfı kurulup dönüşümlü olarak burdaki teknolojinin Sürekli kullanılmasımı???