Yunus Eş yeniden…

2000’li yılların başlarında Flash öğrenme arzusuyla yanıp tutuştuğumuz gençlik dönemlerinde ismiyle literatüre geçmiş arkadaşlar vardı. Hatırlayabildiğim kadarıyla ve minnetle isimlerini zikretmeye çalışayım: Tahiri, kann_baba, PDesign, yunuses, Alpero, lazoid, Eldemir(Lingo ve Director ustamız…), Gazing, fuad_all(fuad allahverdiyev), conqu, Savaş Tekin(Resmi AS öğretmenimiz), Agorafobia,…bunlardan ağırlıklı olanlar.

Çok şey öğrendiğimi ve paylaşımda bulunurken keyif aldığımı itiraf etmeliyim. Sayıca 20’yi geçmeyecek bu arkadaşlar en kötü tabirle şu an Türkiye’nin bir yerinde Kurumsal eğitimler veriyor, Freelance tasarımcı olarak hayatını kazanıyor, Kitaplarını yazıp imzalıyor ya da bir Tasarım Stüdyosunda Full Time tasarımcı olarak çalışıyor. E tabi insanların bildiklerini eridikçe aydınlatan mum misali paylaşma isteğiyle yanıp tutuştukları dönemde de bir blog sevdası sarıyor tabi; günümüzde yani…

Türkiye’de Flash alanında yazılmış ilk blog olan blog.codesignist.com ve Kültür Edebiyat alanı için yazılmış olan desenblog.com‘dan sonra yaklaşık 1 hafta öncesiyle birlikte Yunus EŞ kardeşimizin yeni blogundan da haberdar olduk. deSen’i aslında pek Flash ürünleri arasında saymıyorum, zira iş Flash olmaktan çıktı Edebiyat ve Sanat’a doğru gidiyor. Tasarıma müdahale etmeye korkar oldum artık ince ruhlu insanları yazma zevkinden 1-2 dakika mahrum bırakacağız diye :) Yunus üstadımızın ilk tasarımında tamamen flash etkisini tüm ihtişamıyla gördüğümüz blogu, şimdi Wordpress altyapısıyla  can bulmuş. İnsanın anlatacak çok şeyi olduktan sonra ister Flash ister WP(WordPress), ne ile anlatıldığı o kadar da mühim değil.

Bu arada yeni blogunun adresi http://blog.yunuses.com ve
Çok sevdiğim Portföy sitesinin adresi ise http://www.codesignist.com/v2/sitee.html

Paylaşacağı püf noktalarını ve derslerini sabırsızlıkla beklediğimizi yinelemek istiyorum. Özellikle birkaç gün önce CS5 sürümüyle yenilenen Adobe bize göz kırparken :)

Yazar Hakkında

teferruat.org

/*Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğretmeni*/
Öğrencilerini trend teknolojilerle tanıştırırken Maker kültürünü aşılamayı hedefliyor. "Bilişimde Gelecek Var" hareketi ile Bilişim Eğitime dikkat çekmeye çalıştı.

Fotoğraf sanatıyla ilgili. Toprağa baktığında bile elli renk tonu görüyor. Müziği, Grafik sanatları, Doğada sabahlamayı sever; bir de sabah gülümseyerek uyandıran kızını ;)

View all posts

Yorumlar

  1. keşke o ekip bir araya gelebilse. biri o sitede biri bu sitede şimdi

    hoş pek bir iş çıktığı da yok. birkaç kişi gerçekten iyi anlamda projelerde yer alıyor. diğerleri macromediaturk’un daha küçüğü gibi kendi kabuğunda veya daha önemsiz forumlarda yazıyor çiziyor. paylaşmaktı benim sevdiğim.kod yazmayı herkes kendi başına yapıyor zaten :((

    iyi ki açmış yunus , bende hayırlı olsun diyorum

  2. O zamanlar sanırım kendi projelerimize uğraşmaktan çok başkalarına yardım etmekle geçirdiğimiz, flash’ın yeni yeni tanınmaya başladığı günlerdi. İcabetin için teşekkür ederim üstadım…