Katz.cd Yenilendi !

Ne zaman keşfettim tarih veremiyorum ancak warez konusunda her tür ihtiyacıma yanıt verdiğinden son 5 yıldır beni hiçbir foruma üye olmak zorunda bırakmayan çok değerli bir warez toplist sitesi Katz.cd ; bence herkesin Sık Kullanılanlar listesinde bulunmalı. Hergün girdiğim için yenilendiğini farkettim ve sizlerle de paylaşmak istedim. Bu siteyi değerli yapan unsurlar nedir, ondan bahsedeyim…

– Katz’a link verenler Warez Günlüğü niteliğindeki siteler olduğundan Forumlardaki Üye ol,Puan topla,Reputation gibi yeni yetmelerin uydurduğu teferruatla uğraşmadan direkt dosya adresini alacağınız siteye gidiyorsunuz.

– En üstteki SEARCH kutusunda arama yaparak ulaştığınız site listesinde, link veren sitenin dosyayı hangi Barındırma Servisine attığını görebiliyorsunuz. Puanlama yanında HF(Hotfile),UP(Uploaded) ya da RS(Rapidshare) ile belirtiliyor. Benim gibi ücretli Rapid üyeliğiniz varsa Hotfile linkli siteleri yüksek puanlı bile olsa hemen eliyorsunuz.

– Link veren her site kullanıcılar tarafından oylanıyor. Katz’dan çıkıp dosyayı indireceğiniz siteye gittiğinizde Katz’ın bir çerçevesi, ekranın solunda sabit kalıyor minikçe. Site sizi zorladığında,sitede görüntüleme sorunu olduğunda ya da yanlış yönlendirdiğinde hemen o siteye SIFIR çekiyorsunuz. Haliyle sıfır alan siteler bir süre sonra dibe iniyorlar ve puanlamalar listesinde kırmızı renklerle 1,2,…gibi düşük puan alıyorlar 5 üzerinden.

– Bir site için oy verenlerin sayısını gördüğünüzden “Bu site 5 puan almış ama neye göre almış?” demiyorsunuz. Oy verenlerin çokluğuyla birlikte göre 4-5 puan almış sitelere giderek hemen istediğinize ulaşabiliyorsunuz.

PS: Sanırım tüm artıları sıralayabildim. Birşeye değinmek de lazım. Burada ballandıra ballandıra WAREZ’i övüyor değilim. Ama ülkem şartlarında para ödeyerek alamayacağım bu yazılımları Mesleğim gereği elimin tersiyle itme lüksüm de yok. Bir Eğitimci olarak bunu belirtmek istedim; malum okullu bıcırlarımız da okuyor blogları…

Yazar Hakkında

teferruat.org

/*Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğretmeni*/
Öğrencilerini trend teknolojilerle tanıştırırken Maker kültürünü aşılamayı hedefliyor. "Bilişimde Gelecek Var" hareketi ile Bilişim Eğitime dikkat çekmeye çalıştı.

Fotoğraf sanatıyla ilgili. Toprağa baktığında bile elli renk tonu görüyor. Müziği, Grafik sanatları, Doğada sabahlamayı sever; bir de sabah gülümseyerek uyandıran kızını ;)

View all posts