Her öğretmenin bir anısı vardır…

Dikkat Yazılı Var!
Bunları daha önce kimseye anlatamamıştım
Sevgili Öğretmenim
…ve diğerleri

İnsanların, konumuz gereği Eğitimcilerin mesleklerine dair anılarını paylaşmaları sanırım İtiraf.com’un keyifli binlerce iletisinin kitap halini aldığı 2000’li yıllardan sonrasına denk geliyor. Anıda ismi zikredilenlere ulaşamasa da kelimeleriniz, siz her hecesini tekrarladığınızda dudaklarınız değil ruhunuzla o ana geri dönersiniz. Tıpkı benim üstteki resimlere her bakışımda Askerlik dönüşünde ilk sayfasını karaladığım Haydi Kızlar Okula Semineri kitapçıklarına ya da evimin arkasında güvercinlerimi yemlediğim parlak bir bahar akşamına gidişim gibi. Halay’ın H’sini bilmiyor olmama rağmen işte alttaki gibi yere düşecekmişcesine Ağır Halay da oynuyor olabilirim…

HER ÖĞRETMENİN BİR ANISI VARDIR...Hem öğretmenliği hem de geçmişimi yer yer paylaşmaya çalıştığım blog sayfasına genelde Öğretmen ve Bilişimci kesim gelmekte. Ve malum sitemizin bayan editörlerini merak edip habire buradan medet umanlar da başka sitelerin imrenerek baktığı bir ziyaretçi sayısı kadar diyebilirim :) Teferruat.org’da aranan örnek bir cümleye bakar mısınız:

 “Emine B…… bekar mı ?”

Ne yazık ki ağırlıklı olarak ben varım bu sayfalarda…Geçmişte hayata geçirmeyi düşündüğü bir proje ile bugünlere kadar gelen Mahmut Adın isimli meslektaşımız tıpkı yukarıda benim de saydığım türden anıların bir araya toplanmasıyla oluşan tüm güzellikleri, üyeleri vasıtasıyla paylaşmış. Sistem, hem WordPress üzerine kurulu canlı bir web sitesi hem de Facebook sayfasıyla 2000 kadar hayranı olan taze gruplardan. Öğretmenliğin kutsal ve meşakkatli yönlerini paylaştığımız kadar keyif verici, düşündürücü ve bazen de trajik yanlarını  paylaşmamız gerektiği inancındayım; -ki o zaman mesleğimin kıymeti ve gelecek üzerindeki ehemniyeti toplum tarafından anlaşılacaktır. Sınıf Öğretmeni meslektaşımın “Sitelerinizde bizlere destek verir tanıtırsanız seviniriz” şeklindeki davetine blogum(uz)la icabet etmek gerekti ve bu içten davet için de ayrıca çok mutlu oldum. Zira Bilişime ve yaşamı bana bulaşmışlara dair sayısız yazıyı barındırdığı kadar geçmiş anılarımı ve özellikle de öğrencilerimle ilgili olanları da içermektedir Teferruat.

Bu kadar çene çaldıktan sonra Grup Sayfası ve işte Web Sitesi diyelim…

Yazar Hakkında

teferruat.org

/*Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğretmeni*/
Öğrencilerini trend teknolojilerle tanıştırırken Maker kültürünü aşılamayı hedefliyor. "Bilişimde Gelecek Var" hareketi ile Bilişim Eğitime dikkat çekmeye çalıştı.

Fotoğraf sanatıyla ilgili. Toprağa baktığında bile elli renk tonu görüyor. Müziği, Grafik sanatları, Doğada sabahlamayı sever; bir de sabah gülümseyerek uyandıran kızını ;)

View all posts