“sikayetvar.com” iyi ki var !

Şu an meseleyi anarken bile yersiz bir sinir yaşamaktayım :/

Blogumda yaklaşık 1 yıl önce, “Tasarımını yenilemiş” diye bahsettiğim Şikayetvar.com‘a bizimde işimiz düştü. İnsan Telefon, Fax ya da Islak imza ile halledemediği bir sorunu çözmek için benzin parasına kıyıp 400 km yol gitmeye gözünü karartır mı ? Ülkemi en çok bana bunları yaşattığı için seviyorum!

1 ay kadar önce yenileme zamanı gelen ve Web işleri dışında aktif olarak kullanmadığım İ… Bankası’na ait Bankamatik kartımı yenilemek için şehrimdeki şubeye gitmem icap etti lakin bazen hesapları kontrol etmek  için de İnteraktif İşlem aboneliği elzem olmaya başlamıştı. Bankacılık sektöründe her zaman uygulamalarıyla taktir ettiğim Yapıkredi’ye inat, yurdum insanının başka bankaları ve hatta PTT havalelerini kullanma noktasında diretmesi beni de sonunda bezdirdi. İ.. Bankası’nın İnteraktif Müşterisi olma yolundaki büyük rezilliği ben de yaşadım. Bankacılık işlemleri için her tür teferruatı hazırlayıp gittiğim Elazığ şubesi ile ilk hesabımın bulunduğu Sivas şubesi yetkileri aralarında anlaşamayınca 20 gün boyunca işlemlerin gerçekleştirilmesini bekledim.(Bu arada sabrımı taktir ediyorum…) Hesapların sahip olduğu özelliklerin değiştirilmesi için Banka şubesinin içinden ve telefon görüşmelerinden hemen sonra çektiğim faxlar bir şekilde işleme alınmayınca ben de “Siz misiniz beni hesaba  almayan” diyerekten önce Elazığ-Sivas karayolu üzerindeki bir benzinliğe sonra da “Aklın yolu birdir, bunları rezil etmek Farz oldu!” diyerek bir İnternet Kafeye girdim. Sonuç mu?

Telefonda karşılıklı çay içmenin keyfini yaşamak…

Sonuca ulaştırdığı her işlem için telefonla arayıp nezaket cümleciklerini diline pelesenk eden Banka yetkililerinin, aslında yeri geldiğinde köstebek yuvalarından çıkabildiğini  tecrübe ettim. İşte bu nedenle diyorum ki şikayetvar.com, iyi ki var !

Yazar Hakkında

teferruat.org

/*Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğretmeni*/
Öğrencilerini trend teknolojilerle tanıştırırken Maker kültürünü aşılamayı hedefliyor. "Bilişimde Gelecek Var" hareketi ile Bilişim Eğitime dikkat çekmeye çalıştı.

Fotoğraf sanatıyla ilgili. Toprağa baktığında bile elli renk tonu görüyor. Müziği, Grafik sanatları, Doğada sabahlamayı sever; bir de sabah gülümseyerek uyandıran kızını ;)

View all posts