Evinizdeki 3 teknolojik alet !

“Evinizdeki 3 teknolojik aletin hayatınıza sağladığı kolaylıklar nedir ?”

Bu soru 8.sınıf öğrencileriyle işlediğimiz 8.Basamak konularından birine hazırlık için geçen hafta soruldu. Tüm sınıf Çamaşır makinesini,Mikrodalga Fırını,… Süslü kızlarım Fön makinesini ballandıra ballandıra anlatırken bir öğrencimin ödevinin hayli sade olduğunu gördüm. Altında 3 madde gördüm ama cevapların hepsi aynı :)

ANNEM, ANNEM, ANNEM…

Cevabı görmemle defteri masaya atıp diğer öğrenciye geçmem fazla sürmedi, duygulandım. Öğrencilerimizin,çocuklarımızın annelerine nasıl bir değer verdiği aşikar. Öğrencinin bu cevabı karşısında şaşırdım ama daha önceki cevaplarından birisi aklıma gelince Ceren’in annesine aşık bir öğrenci olduğuna tam kanaat getirdim. Eve gittiğinizde annenizi bir daha göremeyeceğiniz bir durumla karşılaşsanız ne yapardınız ? diye sormuştum. Okulda uyguladığımız şiddet projesiyle ilgili olarak açılan konulardan birinde ebeveynlere duyulan sevgi ve muhabbetin derecesini ölçmek istemiştim. Ceren kızımız “Öğretmenim arabanın altın atarım kendimi,onsuz yapamam ben…” demişti. Çevremizde sosyoekonomik durumun dipte oluşu nedeniyle çözülemeyecek sorunlar olsa da anneler her zaman çocukları için güçlüklere kanat geren ebeveynler oluyor, sonrası da malum; böyle bir sevgi yumağı ortaya çıkıyor…

Allah ana-babaları başımızdan eksik etmesin, büyüklerle yer değiştireceğimiz, onların yaşlanıp bir çocuk gibi bizlere ihtiyaç duyacağı günlerde Tevazu ve Merhameti kalplerimizden eksiltmesin…

Yazar Hakkında

teferruat.org

/*Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğretmeni*/
Öğrencilerini trend teknolojilerle tanıştırırken Maker kültürünü aşılamayı hedefliyor. "Bilişimde Gelecek Var" hareketi ile Bilişim Eğitime dikkat çekmeye çalıştı.

Fotoğraf sanatıyla ilgili. Toprağa baktığında bile elli renk tonu görüyor. Müziği, Grafik sanatları, Doğada sabahlamayı sever; bir de sabah gülümseyerek uyandıran kızını ;)

View all posts

Yorumlar

  1. Çok zor bir soru! Allah sevdiklerimizi korusun, onların acıları ile bizleri imtihan etmesin inşallah hocam. Ben hep içimden derim; ben gideyim ama yavrumuzun annesini Rabbim korusun. Anne çok farklı.