Devlet Kurumundan böyle site…

Trafikte Sorumluluk Hareketi, oluşum için farklı bir siteyle ortaya çıkmış. Tabi beni şarşırtan yanı Ulaştırma Bakanlığı’ndan böyle bir site çıkmış olması. Sonunda “Gerçekten bunu bir Devlet Kurumu mu ortaya çıkarmış?” diyecek oluyorsunuz, PixelPlus’a yaptırmış olduklarını öğrenince biraz sarsılıyorsunuz. Ama olsun…İşin ehline verilmesi gerektiğini öğrenmiş bir ekiple karşı karşıyayız :) Bugüne kadar Bilgi-işlem birimlerinin ve belki de Tasarım tasarım birimlerinin dahi çağın gereklerine bu kadar yaklaşamadıklarını görüyorduk. Bu siteyle gerçekten Devlet Kurumları olarak geriden geldiğimizi görüyoruz.

Birden fazla paydaşın desteğiyle oluşan bir Proje olsa da sonuçta Devlete bağlı bir Bakanlıktan; Ulaştırma Bakanlığından çıkmış ve gördüğümüz tüm devlet sitelerinden güzel. Sosyal Ağlar, Flash, Ajax,….ne ararsanız var. Öyle görsel bir show yok ama girdiğinizde “Hah işte, bu diğerlerine benzemiyor” diyeceğiniz bir siteyle karşılacaksınız. Ben sevdim, görmek istiyorsanız  böyle alalım…

Yazar Hakkında

teferruat.org

/*Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğretmeni*/
Öğrencilerini trend teknolojilerle tanıştırırken Maker kültürünü aşılamayı hedefliyor. "Bilişimde Gelecek Var" hareketi ile Bilişim Eğitime dikkat çekmeye çalıştı.

Fotoğraf sanatıyla ilgili. Toprağa baktığında bile elli renk tonu görüyor. Müziği, Grafik sanatları, Doğada sabahlamayı sever; bir de sabah gülümseyerek uyandıran kızını ;)

View all posts