İnfinity Teknoloji…Namı-Diğer: CDROM DATA :)

Yok yok,… sektörde gerçekten güzel işler oluyor ! Önceki yazıyı tamamlayalı 5-10 dakika oldu ve işte karşınızda yeni yazı :)

Üniversiteye girdiğim yıllarda Bilşim Dünyasından geri kalmamak ve Üniversitede bana verilmeyen bilgileri tamamlamak için hep Bilişim Dergilerini takip ettim. Öyle bir takip ki zamanla bana hiç lazım olmayacak bazı konularda dahi “Fazla bilgi göz çıkarmaz…” seviyesinin ucunu kaçırmak denilebilir. Takip ettiğim bu süreli yayınlar bildiğimiz CHIP, PCNET,PC MAGAZINE,LEVEL idi. Bunlardan PC Magazine çok iyi bir ekiple çalışıyor olmasına rağmen bir gün geldi ve Hoşçakalın diye bir yazıyla Web sitelerinde duyurarak sektöre veda ettiler. Gerçi geri geldiler ama eskisi kadar şatafatlı mı oldu orası tartışılır. Bu dergilerin ortak yanı yeni başlayan birisi iseniz ve es kaza bir ay tüm dergileri aldıysanız Muhakkak Bilgisayarınızın randımanlı kullanılması, Sistem Toplama, Püf Noktaları, Güncel Donanım fiyatları, Gelecek teknolojiler, Firma Bilgileri,…gibi birçok şeye istisnasız ulaşabilmenizdi.

Ve içlerinden bir tanesinin de hayli farklı bir yönüyle diğerlerinden ayrıldığını söylemeliyim. Bir kere basılı değildi! Diğer firmalar amiyane tabirle hediye olarak verdikleri Demo,Shareware kapaklarını değiştirirken CDROM DATA isminde CDROM ile içeriğine ulaşabildiğiniz İnfinity firmasına ait süreli bir yayın daha vardı. Diğerlerinden farklı olarak her ay Video Eğitimler(3dSMax,Flash,Photoshop,Ofis,), Eğlence sayfaları, VideoMüzik köşesi ve yaklaşık 6 ayda bir de Ofis,İnternet,Para Yönetimi…gibi konularda verdiği komple eğitim CD’leri ile gerçekten benzeri bulunmayan bir kaynaktı. 1 yıllık süreç içinde CDROM DATA’nın Eğitimlerinden alacağınız eğitimleri bir firmadan almaya kalksanız ödemeniz gereken ücret tek yazılım için sanırım 1000TL’ye yakın olurdu! Uzmanlığım olmayan Max konusundaki derslerin tümünü zevkle izlediğimi ancak uyuz olduğum MAX arayüzü nedeniyle Cinema4D’ye gönül verdiğimi söyleyebilirim.

Firmanın diğer süreli yayınlara nazaran en önemli farkı ise gerçekten alanında uzman kişilerle çalışıyor olması ve E-Öğrenme Yöntemlerini 2000’lerin başında dahi yalayıp yutmuş olmalarıydı. Seslendirme ekibinin şu an bile TV Programlarında boy gösterdiğini, Eğitmenlerin KOBİ’lerden büyük İşletmelere kadar birçok firmaya Eğitim verdiğini, en önemlisi eğitimlerini Çalışan Kaynaklı Firma Başarısı, Pazarlama, İş verimi, Multimedya Çözümleri,E-Öğrenme Çözümleri üzerine vermeleri. Yani insanlar işlerini iyi yapabilsinler,Mutlu ve Yüksek Motivasyonla çalışabilsinler diye gerekli desteği sağlıyorlar. Çok güzel ve farklı bir hizmet bence.

İnfinity ile ilgili yazmayı düşündüğüm bu yazı yaz ayından bu yana masaüstümdeki Post-it Gadget’ında kuzu kuzu bekliyordu :) Facebook’daki sayfalarını farkedince  gerçekten yazma isteği hasıl oldu. Vereceğim linklerde lütfen diğer sitelerle karşılaştırmaya ve varsa(-ki genellikle var) Eğitim& Tanıtım videolarını izlemeye özen gösterin.

AŞKLA YAŞA !
Örnek animasyon, kadının doğası


 DÜNYAYI KURTARAN ADIM
Tanıtım Videosu için tıklayın

 


Örnek Proje & AdverGame: ACİL24
Tanıtım Videosu için tıklayın
PS: Tanıtım videosunu izledikten sonra Acil24 oyununun içeriğine bakmak isteyebilirsiniz.Aşağıda linklerle vermeye çalıştım. Oldukça komik ve cezbedici :) Bu arada bu oyunun Hastanelerdeki Acil servisleri için hazırlanmış olduğunu da söyleyelim…

Oyundan alınmış Animasyon Sahnesi – 1 (Gastroskopi)
Oyundan alınmış Animasyon Sahnesi – 2 (Tomografi)
Oyundan alınmış Animasyon Sahnesi – 3 (Reflü Sonrası)

Tabi Ürünlerin, Eğitimlerin ve Projelerin hepsine burada yer vermek mümkün değil. Yapılan işlerin bazılarını ücretsiz sunmaları oldukça taktire şâyan. Mesela Domuz Gribi eğitimi bunlardan birisi. Hem sesli hem görsel hem de farklı. Yine örnek çalışmalardan birisi İş’de Egzersiz Çalışmaların tamamına ulaşmak, isterseniz sipariş vermek için İnfinity’nin sitesine göz atabilirsiniz. Satın almak için E-store sitelerini kullanabilirsiniz. En büyük dezavantaj sitede bir POS sayfası olmaması.

Şimdilik bu kadar dostlar, sonraki güne geçmişiz :)

Yazar Hakkında

teferruat.org

/*Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğretmeni*/
Öğrencilerini trend teknolojilerle tanıştırırken Maker kültürünü aşılamayı hedefliyor. "Bilişimde Gelecek Var" hareketi ile Bilişim Eğitime dikkat çekmeye çalıştı.

Fotoğraf sanatıyla ilgili. Toprağa baktığında bile elli renk tonu görüyor. Müziği, Grafik sanatları, Doğada sabahlamayı sever; bir de sabah gülümseyerek uyandıran kızını ;)

View all posts