Yaşama ‘Gez-Göz-Poz’ olarak bakmak…

Hazzını yaşamaya geç kaldığım Fotoğraf hobisine bir süredir daha fazla zaman ayırmaya başlayınca elbette beğeni ve eleştrileri bu işin üstadlarından almak icab ediyordu. Yıllarca süren emek sonucunda Fotoğraf konusunda Türkiye’de bir yere gelmişlerin, sanatçıların, fotoğrafseverlerin,… bir araya gelerek oluşturduğu NOKTA yapımı fotoğraf sitesi Fotokritik, Öğretmenliğimin ilk yıllarından bu yana sıkıldığımda kendimi başka diyarlara götürmek için kullandığım bir uğrak yeri olmuştur. Ve bugünlerde madem hayata vizörden de bakabiliyorum, blogumda en azından fotoğraflarıma bir link vermeliyim diye düşündüm ve bu amaçla yukarıdaki görselde de göreceğiniz üzere hemen sağ taraftaki gibi bir bölüm oluşturdum. Buraya tıklayarak hızlı bir şekilde Fotoğraf hobimin başarılı gidip gitmediğini seyreyleyebilirsiniz :)

Fotokritik, özenmeden,emek vermeden, alelacele çektiğiniz fotoğraflara “Şaheserime bir not verin lütfen” diyerek endam gösterebileceğiniz bir ortam değil. Bu yüzden ben de en azından topa tutulmayacağımı umduğum fotoğraflarımı yükleyerek insanların beğenisine sunmaya başladım. İnsanlar hayli kalburüstü olduğundan çekmeyi beceremediğiniz bir fotoğrafa sonradan Photoshop’da bir düzeltme teşebbüsünde bulunmak isterseniz “Lens Correction yapmak istemişsin ama fotoğraf elinde kalmış” gibi bir yorumu herkesin okuduğu Profil sayfanızda bulabilirsiniz :)

Fotokritik üzerinde beğenileceğini umduğum fotoğrafları Fotokritik Portföyümde yayınlarken, daha alt seviye diyebileceğimiz fotoğraflarımı da Facebook sayfamdaki Canon EOS Özel albümümde yayınlıyorum. Bakmak ve beğeni-eleştri sunmak isterseniz her iki sayfaya da bekleriz efendim…

Yazar Hakkında

teferruat.org

/*Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğretmeni*/
Öğrencilerini trend teknolojilerle tanıştırırken Maker kültürünü aşılamayı hedefliyor. "Bilişimde Gelecek Var" hareketi ile Bilişim Eğitime dikkat çekmeye çalıştı.

Fotoğraf sanatıyla ilgili. Toprağa baktığında bile elli renk tonu görüyor. Müziği, Grafik sanatları, Doğada sabahlamayı sever; bir de sabah gülümseyerek uyandıran kızını ;)

View all posts