derBauer v7 ile Yenilendi !

1999’dan bu yana heyecanla gelişimini takip ettiğim derBauer AVM(derBauer Audiovisual Media), yaklaşık 2 gün önce 7.versiyona yükseldi. Motion Graphic konusunda alanında tek diyebileceğim bu Web Oluşumu, Web’de Actionscript konuşturmak yerine bundan 10 yıl önce bile “Gözlerim bayram edecekse 20 dakika bile beklerim” diyen yenilik ve görsellik hastası Web Kullanıcılarının takibinde olmuştur -ki ben de bunlardan birisiyim. Zaten bu nedenle 3 yıl önce aşağıdaki adreslerde de görebileceğiniz, derBauer’in Portföyü diyebileceğim bir blogu teferruat’da, herkesin görmesini istediğim 3D Web sitesinin en güzel örnekleri ve Trailer’lar için ise Bildirgeç’de bir Bildiri yazmıştım.

derBauer’in bu versiyonu önceki versiyonlara göre elbette biraz daha sadeleşmiş ve yakın zamanda izlediğimiz Tron Legacy(Tron Efsanesi) filminden esinlenmiş.

Tron’dan alışık olduğumuz Mavi tonlar sitede çok güzel bir Turuncu ile kendini bulmuş. Gezinti için herhangi bir yeri tıklamanız yetiyor. Şunu söyleyebilirim ki takip eden 6 ay içinde bu versiyonun bile minik güncellemeleriyle mutlaka sitenin başından kalkamayacağınız yenilikleri ekleyecektir Marcus(Marcus Bussejahn). Her zaman tek bir Tasarım programını değil VUE, 3DSMax, AE gibi programları harmanlayarak kullanan ve Ses konusunda başlı başına çalışmaları(Btraxx.de) olan derBauer’i takip etmenizi tavsiye ederim…

Bildirgeç için yazdığım bildiri:
3D Web Sitesi, Marcus’dan !

Teferruat’da yer verdiğim Blog yazısı:
Web Dünyası için “derBauer” yani İşçi ne demek ?

derBauer’in bir önceki versiyonu: V6
Ziyaret etmek için tıklayın

Yazar Hakkında

teferruat.org

/*Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğretmeni*/
Öğrencilerini trend teknolojilerle tanıştırırken Maker kültürünü aşılamayı hedefliyor. "Bilişimde Gelecek Var" hareketi ile Bilişim Eğitime dikkat çekmeye çalıştı.

Fotoğraf sanatıyla ilgili. Toprağa baktığında bile elli renk tonu görüyor. Müziği, Grafik sanatları, Doğada sabahlamayı sever; bir de sabah gülümseyerek uyandıran kızını ;)

View all posts