VESTEL Yöneticisi ile yapılan bir Röportaj sonrasında Akıllı Tahta ve Tablet Bilgisayar ile olan etkileşimi için bir de toplantı düzenlenmiş, bu Videoyu’da sağolsun SDN(Shiftdelete)yayınlamış; güzel görünüyor.

Beğendiğim özelliklerinin başında, güncellenmesi gereken teknolojinin bir Devre yerleştirmek kadar kolay olması; sunum yapan ekip aşırıya kaçmadıysa tabi(!) Yine de kafamızda dönüp duran tilkiler ve soru işaretleri bitmek bilmiyor. “Bu çizelgeyi nasıl hazırlarım?” diye strese giren arkadaşlarımız Eğitsel içerik desteği olmadan ya da üretmesini öğrenmeden bu tahtalarla ne yapacak…büyük merak içindeyim. Çocuklara “Tabletleriniz yakında gelecek…” dediğimde ders işlememe izin vermiyorlar, heyecanları bitmek bilmiyor ve ders sonuna kadar tablet bilgisayar üzerine site arşınlıyoruz. Umarım bu teknolojiye kavuştuklarında “Hala defter-kalem…aynı düzen ders işliyoruz” demezler.

BT’cilere son yıllarda gerekli gereksiz verilen ayarı, BDE’den nasiplenmeyi bir türlü öğrenemeyen Öğretmene kim verecek; hep birlikte göreceğiz…