BT Öğretmenleri Mevcut Durum ve FATİH Projesi Anketi

BT Öğretmenlerine yönelik olarak Niyazi bey’in(Çizgi-Tagem Yöneticisi)  ara tatil öncesinde bir Anket fikri vardı. BBNET yöneticisi arkadaşlarla görüşene kadar açıkçası bu ankete bilgi sağlamamız gerektiğini unutmuştum. Ama 2 gün önce Anket hazırlanmaya başlanmış ve bugün nihayte ermiş ve yayına girmiş. Anket, okullarda BT Sınıfı, Arızalar, BT Öğretmenlerinin durumuna yönelik istatistiki bilgileri ve FATİH projesine yönelik öngörüleri ortaya çıkarma amacını taşıyor. İlerleyen süreçte fikirlerimizi savunacağımızda kaynak teşkil etmesi bakımından bu anketin tüm öğretmenlerimiz ve formatör arkadaşlarımız tarafından doldurulması çok çok önemli !

Anket için BBNET’in yapmış olduğu açıklama şöyle:

Merhaba arkadaşlar;

Bilişim Teknolojisi Öğretmenleri, Bitefo, Okulların BT donanımları ve Fatih Projesi ile ilgili sorulardan oluşan bir anket BBNet-Çizgi Tagem tarafından hazırlanmıştır. Yarıyıl tatili dönemide Niyazi bey bu konu ile ilgili başlıkta açmıştı hatırlayanlarınız vardır.

Sorunlarımızı dile getirirken anket verilerinin de elimizde somut veriler olarak bulunması da faydalı olabilir. Kendi içimizdeki düşünceleri de bu şekilde öğrenme şansımız olur. Anketi Bilişim Teknolojileri Öğretmeni arkadaşlarımızla, Bitefo olarak görevlendirilmiş arkadaşlarımızın doldurmalarını rica ediyoruz. Mümkün olduğunda çok katılım olması için arkadaşlarınızı da haberdar ederseniz seviniriz.

Anket biraz uzun, dileyen arkadaşlarımız aynı bilgisayardan devam etmek şartı ile parça parça da doldurabilirler.

BBNet-Çizgi Tagem şimdiden teşekkür eder..

Not:Anketin hazırlanmısında bizlere yardımcı olan İsmail, Olcay ve Özgür hocalarımıza da tekrar teşekkür ederim.

ANKET ADRESİ: http://goo.gl/5xL9p

Yazar Hakkında

teferruat.org

/*Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğretmeni*/
Öğrencilerini trend teknolojilerle tanıştırırken Maker kültürünü aşılamayı hedefliyor. "Bilişimde Gelecek Var" hareketi ile Bilişim Eğitime dikkat çekmeye çalıştı.

Fotoğraf sanatıyla ilgili. Toprağa baktığında bile elli renk tonu görüyor. Müziği, Grafik sanatları, Doğada sabahlamayı sever; bir de sabah gülümseyerek uyandıran kızını ;)

View all posts

Yorumlar

  1. Şu anketi 12bin Öğretmene bir ulaştırabilsek, evlere şenlik bir tablo çıkacak ama :/
    Şöyle telekinetik güçleri kuvvetli olup herkesin aklına girebilecek birisi yok mu arkadaş :)