BTE-Bilişim Teknolojileri Eğitimcileri Derneği Haberleri

Değerli meslektaşlarım,
teferruat.org ilk kez okurlarına bir Performans görevi veriyor.
Not alınız !

egitimciyim.com adresine girerek üyelik formunu doldurunuz ve üyelik aidatının havalesini müteakip Resmi işlemleri ivedilikle hallediniz.

Uzun zaman önce yayınlamam gereken bir yazıyı ancak bugün bitirebiliyorum. BilgisayarBilişim.net sayfalarında temelleri atılan Bilişim Teknolojileri Eğitimcileri Derneği; BTED‘yi Ankara’da BT Öğretmeni olarak görev yapan güzide meslektaşımız Burcu YILMAZ hayata geçirdi. Kurucu üyeleri arasında yayınlarını,makalelerini okuduğumuz ve bugün BOTE’nin temellerini atmış değerli Akademisyenler var:

Kurucu Üyeler

Prof. Dr. Yaşar Özden
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü

Prof. Dr. Buket Akkoyunlu
Hacettepe Üniversitesi Dekanı Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü,

Prof. Dr. Hafize Keser
Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Anabilim Dalı Başkanı,

Dr. Tuğba Öztürk
Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Anabilim Dalı Araştırma Görevlisi,

Burcu Yılmaz
Bilişim Teknolojileri Öğretmeni,

Benlihan Uğur
Bilişim Teknolojileri Öğretmeni,

Selcan Yayla
Bilişim Teknolojileri Öğretmeni

Takip ettiğim kadarıyla aslında dernekleşmeden çok önce www.bte.org.tr adresinde bazı noktalara dikkat çeken Burcu YILMAZ ve ekibi bugün de gelişmeleri Web Sitesinden duyurmaya devam ediyor.  Bugünlerde genellikle ahvalimize dikkat çeken afişleriyle karşılaştığımız Derneğin, bu hafta içinde medyada haberleriyle de karşılaşmaya başladık. Abbas GÜÇLÜ de dahil olmak üzere farklı sitelerin Eğitim ve Gündem sayfalarında Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri Dernekleşti ! başlığıyla yer almaya başladı BTED. Aşağıda bazı bilgilerine yer vermeye çalışacağım Derneğin tüm detaylarına ilgili linkler yardımıyla ulaşabilirsiniz. Bireysel olarak hareket etmenin zorluklarını yaşayan bir Eğitimci olarak üyeliğim sonrasında daha rahat hareket edebileceğimi(zi) düşünüyor ve ekibe şimdiden kolaylıklar diliyorum.

Bu aralar Branşımızın üzerindeki stres sıkıntı yan cepte dururken bir de ulusumuzun başına 4×4 :) çorabı örülmeye çalışıldığından branşımızı dahi düşünemez oldum, sizde durumlar ne halde bilemiyorum… 2011-2012 Eğitim-Öğretim yılının sonunda “Çocuklar bunlar iyi günlerimiz, artık sizlerle yapmaktan hoşlandığım şeyleri yapmaya daha fazla ağırlık vereceğim” diye nutuk atarken okulumu, dersimi ve dersliğimi bırakma ihtimalim gözlerimin önüne geldikçe ben eksik panolarımı tamamlıyor, bir türlü tamamlayamadığım şu son duvar kitaplığımı tasarlamaya çalışıyorum. Tabi bir elimde bahçe makası bir elimde balyoz, hiç ayrılmayacağım sandığım okuluma son kez birşeyleri miras bırakmak için uğraşıyor, sarmaşıkları buduyorum. Birşeyin bitişi midir başlangıcı mıdır bilinmez ama birileri Ankara’dan üfürdükçe çil yavrusu gibi dağılıyoruz. Hayırlısı diyelim…

Ben bunları çocuklarla paylaştıkça, onları uyandırmaya başladıkça akşam Facebook sayfalarında “Hocam tayininiz mi çıktı?” haberleriyle uğraşıyorum. Hepimiz dağılacağız be yavrum! Keşke biraz daha çabuk büyüseniz de aklınız daha çabuk erse bazı şeylere…Yakın bir zamana kadar şehrimin en ideal ekibiyle çalışıyorum, şimdi tek eksiğim Özlük haklarım ve dersimle ilgili düzenlemeler derken birkaç ay sonra herşeye sıfırdan başlayacağımı öğreniyorum…

Hala BİMER’e mail atmaya ve cevap almaya çalışan acziyet içindeki meslektaşlarıma sesleniyorum: Uyanın bu gaflet uykusundan, alın elinize sözlüğü ve Bürokrasi kelimesinin anlamını okuyun! Hayal aleminde bir tavşanın peşinde yeter artık koştuğunuz.

Söylediğim gibi…

Yapmaktan hoşlandığım şeyler bu aralar stresimi azaltıyor. Şehr-Aziz’de, Aziz Yarim’de dehşet bir yağmur var ve ben az sonra Harput’a şehrimi seyre çıkıyorum. Başımızdakiler gibi Küçük dağları yaratmıyorum ama güzel bir kadraj yakalarsam kendimi iyi hissediyorum. Selametle…ÖDEVİNİZİ UNUTMAYIN :)

ÜYELİK İŞLEMLERİ
Üyelik formunu indirip, imzalı olarak doldurunuz ve asıl formu Mektup adresine iletiniz.

Üyeliğe giriş ücreti 10 TL yıllık aidat 40 TL’dir. Öğrenci olduklarını belgelendirenlere yıllık aidatın %50’si kadar indirim uygulanabilir. Öğrenci indiriminden faydalanmak isteyenlerin öğrenciliklerinin devam ettiğini öğrenci belgesi, öğrenci kimlik fotokopisi vb şekilde belgelendirmesi gerekir.

E-posta: bilgi@egitimciyim.com
Adres: Bahçelievler Nebahat Keskin İlköğretim Okulu 4. Cd (Kazakistan Cd) 42. Sk No:16    06470 Emek / Çankaya / Ankara
Faks: 03124664891
Tel: 0505 674 62 67

HESAP BİLGİLERİ
BTE- Bilişim Teknolojileri Eğitimcileri Derneği Hesabı
Türkiye İş Bankası Bahçelievler Şubesi ANKARA/ÇANKAYA
Hesap Numarası: 4204 696647
IBAN: TR96 0006 4000 0014 2040 6966 47

BASIN HABERLERİ
http://www.gonullumuhabir.com/haberdetay/633-Bilisim-Teknolojileri-ogretmenleri-dernek-kurdu.html
http://www.sariyerim.com/haber_detay.asp?haberID=1561
http://www.sondakika.com/haber-dersleri-kaldirilan-bilisim-teknolojileri-3489857/
http://www.abbasguclu.com.tr/egitim/dersleri_kaldirilan_bilisim_teknolojileri_ogretmenleri_dernek_kurdu.html
http://www.hurriyetegitim.com/haberler/29.03.2012/bilisim-teknolojileri-ogretmenleri-dernek-kurdu.aspx
http://www.haberler.com/dersleri-kaldirilan-bilisim-teknolojileri-3489857-haberi/
http://www.haberiniz.com.tr/yazilar/haber51876-Dersleri_Kaldirilan_Bilisim_Teknolojileri_Ogretmenleri_Dernek_Kurdu.html
http://www.kamugazetesi.com/haber/bilisim-teknolojileri-ogretmenleri-dernek-kurdu–11335.html
http://www.dha.com.tr/en-son-haber-dersleri-kaldirilan-bilisim-teknolojileri-ogretmenleri-dernek-kurdu-son-dakika-haberleri_291823.html
http://www.sporaktif.com/spor-aktif-haberleri-dersleri-kaldirilan-bilisim-teknolojileri-ogretmenleri-dernek-kurdu-son-dakika-spor-haberleri_291823.html
http://www.memurhaberleri.net/haber_detay.asp?haberID=5714

Yazar Hakkında

teferruat.org

/*Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğretmeni*/
Öğrencilerini trend teknolojilerle tanıştırırken Maker kültürünü aşılamayı hedefliyor. "Bilişimde Gelecek Var" hareketi ile Bilişim Eğitime dikkat çekmeye çalıştı.

Fotoğraf sanatıyla ilgili. Toprağa baktığında bile elli renk tonu görüyor. Müziği, Grafik sanatları, Doğada sabahlamayı sever; bir de sabah gülümseyerek uyandıran kızını ;)

View all posts

Yorumlar

 1. Teferruat’da geçen bilgiler düzenlendi sevgili hocam.
  Kolaylıklar diliyorum.

 2. Hocam, bir BT öğretmeni olarak, elinizden geldiğince, BT dersleri ve nitelikli bilişim eğitimi adına resmen savaş veriyorsunuz. Çabanıza şapka çıkarmamak elde değil.. Şahsım adına teşekkürü borç bilirim. Siz ve sizin gibi çaba gösteren hocalarımız sayesinde yitirdiğim direnç sanki geri dönüyor bana. BT eğitimi alanındaki eksiklikler ve FATİH gibi devasa bir projeye rağmen BT eğitiminin gidişatı birçok hocamızı ve benim gibi BÖTE öğrencilerini kötü etkiliyor. Özellikle gün geçtikçe artan olumsuz haberlerin etkisi bunda çok fazla. (Ör: http://www.memurlar.net/haber/222141/) Bu tip haberlerle karşı karşıya gelince bırakın MEB’in nitelikli BT eğitimi vermesini, “MEB önce kendini gözden geçirmeli” diye düşünmeden edemiyorum. Ve şevkim bir daha kırılıyor… O sinirle bloga birşeyler karalayayım diye girişiyorum, yazıyorum yazıyorum ama üstüme karabasan gibi çöken o umutsuzluk, yazının sonunu getirmeme engel oluyor ve bir hamlede yazdığım tüm yazıyı silmeme neden oluyor. MEB’in bu mantıksız uygulamaları karşısında baş edemeyeceğimi fısıldıyor kulağıma, vazgeçiyorum herşeyden, mücadeleden.. Ama siz ve sizin gibi hocalarımın ve arkadaşlarımın çırpınışlarını görünce hem seviniyor hem de utanıyorum. İyi ki varsınız.. (Bu yorum tamamen bir iç dökmeden meydana geldi, cümlelerimi giriş-gelişme-sonuç bağlamını gözetmeden meydana getirdim. Düşününce vazgeçiyorum çünkü…)

 3. Biz de üye olduk üstadım, hepimizin böyle legal bir organizasyonda birleşmesi gerekliliğine inanıyorum. Ancak bu şekilde muhatap bulabilir, yetkili düzeydeki makamlara meramımızı doğru düzgün anlatabiliriz sanıyorum. Dernekleşme sürecinde emeği geçenlere teşekkürler.

 4. @olcay hocam,

  Bazen gerekli iş ve işlemlerin yürütülmesinde Resmi bir kanalın olması gerekiyor. Aksi halde forumda 2 sayfada alınan karardan ibaret saçmalıklar görebiliyoruz. Eylem yapmak o kadar kolay olsun, insanların baz ihtiyaçları içselleştirebilmesi o kadar kolay olsun…; neden 1000 kişi olamıyoruz tepki vermek için. Demek ki lafla peynir gemisi yürümüyor !

  Dernek ayağı gerekliydi,
  her çözüm adımını birileri düşünüyor. Bizlere de destek vermek, elimizden gldiğince yardım etmek düşer.

 5. @Ramazan hocam,

  Dilediğin gibi içini dök. Ama bu kadar safsata arasında elimizin dibindeki 3-5 öğrenciyle yapmaktan zevk aldığın şeyleri yapmayı da unutma.

  Bugün bir Öğrencimin farkında olmadan tüm ağa ve kişisel bilgisayarıma bulaştırdığı Virüs sonrasında Allahtan karşıma alıp bunu bunu yapmadan bilgisayara takma diyebielceğim bir öğrencim var diye şükrettim. Kitap seçtik ama gelecek yıl ne olacağı belli değil. Bu aralar şevkim kırılmadı değil ama bu mücaeleni de ir kış uykusu varsa ben tam oradayım. Yakında gözlerimi ovuşturmaya başlayıp başka çözüm arayışları içine gireceğim. Aklıma gerçekten insanları gaeyana getirecek fikirler geliyor ama bunları icraate dökecek cesareti ve altyapıyı hzırlamak için sanırım biraz beklemek lazım :)

  Cesaretiniz, inadınız, azminiz kırılmasın hocam. Ne kadar kötüye gidersek gidelim yaşamımızı kendimiz yönlendiriyoruz sonuçta. Sarmaşık otunun sarıldığı bu sistemden uzaklaşmak tek bir kararınıza, kararımıza bakar.

  Hinduizm & Budizm inanışlarını çoğunu doğru bulmasam da ben mutlu hissettiğim şeyleri yapmaya ve o yolda ilerlemeye hep devam edeceğim. Ama bunlar tek başına olmuyor be arkadaş :D En az bir 40 kişi olmak lazım. Bak şu sayfada 3 tanesi hazır işte !

 6. Yarın öğleden sonra sunumum var igeder bt öğretmenleri zirvesinde, keşke sen de olaydın be üstadım…