Necati ile tanışın !

Son zamanlarda tavan yapan Fotoğraf merakımın peşinden gittikçe hem kendimi geliştiriyor hem benimle aynı zevki paylaşan arkadaşlarıma yenilerini katıyor hem de malum şahsiyet DİNÇER’in dağıttığı şirazeyi düzeltmeye çalışıyorum.

Yaklaşık 15 gün boyunca Elazığ Fotoğraf Amatörleri Derneği EFAD‘ın düzenlediği Eğitimlerde içine düştüğüm yanlışları hızlandırılmış bir Eğitim çerçevesinde düzeltmeye ve Fotoğrafa bakışımı terbiye etmeye çalıştım. Çok faydasını gördüm diyebilirim. Normalde sağ alt köşede takip edebileceğiniz Flickr fotoğrafları arasına güncellenen fotoğraflarımı atmaya çalışıyorum -ki son olarak bugün güncellediğim Flickr Set’inde bu farklı çalışmaları görebilirsiniz. Elbette bu çekimler sırasında çileden çıktığım ya da eğlendiğim anlar da olmuyor değil. Keyifli arkadaşlarla eğlenceli dakikaları paylaşmak dışında tebessüm ettiren anları da yaşıyorum/yaşıyoruz. Yeşilliği yüzünden kendisini göremediğim okul bahçemde, yaptığım çekim anında fotoğraflamaya çalıştığım güvenin akıbetini işte sırasıyla görüyorsunuz:

Normalde sadece Yavruağzı, Leylak, Gül gibi çiçeklerini koklamak için yaklaştığım bu yeşil tonlara biraz daha yaklaştıkça elbette fotoğraflamaya değer başka şeyler olduğunu da farketmeye başladım. Yukarıdaki göseller, bir leylak etrafında uçuşan güveyi fotoğraflamaya çalışırken nereden geldiğini anlayamadığım bir örümceğin ağzına girmesiyle bir fotoğraf dizisine dönüştü. Sonraki günlerde bulunduğu çalılığı terketmediğini görüğüm ve çift halinde yaşayan bu arkadaşa bir isim vermek farz oldu elbette :)

Bkz: Bugün doğanlara isimler :)

İnsanın korkularıyla yüzleşmesi gibi bir gereklilik olduğunu düşünüyorum. Ben de sanırım Eğitim dünyamız ile ilgili son dönem yaşadığımız gelişmeler sonrasında aklıma gelen çekincelerden uzaklaşmak için bazen minik öğrencilerimin güldüren sohbetlerine, bazen oyunlarına, bazen de işte böyle bahçemde fotoğraflanmaya değer bir dünyaya giriyorum.

Bu aralar BTE‘nin kendini geliştirmeye yönelik faaliyetleri, Bilişim Dergisinin geleceğimizle ilgili kaleme aldığı yazılarla birlikte yayınlanmış olması, İGEDER gibi oluşumların çalıştayları,…; elbette bunlara da kulak tıkamıyorum ama hiç boşaltılmayan bir çöp kovası misali sürekli büyüyen bir stres küpüne de dönmek istemiyorum.

E-Okul sistemi için sık sık elinize Fotoğraf Makinenizi aldığınızı biliyorum dostlarım. Tekrar göremeyeceğiniz ihtimalini düşünerek değer verdiğiniz meslektaşlarınızı, benim gibi Düzenimi oturttum ve artık ekleyeceğim birşey kalmadı dediğiniz BT Sınıfınızı,…en önemlisi onları güldürecek birşeyler yapıp boyu belinize ulaşmayan şirin insancıkların pembe yanaklarını, kadrajlamayı lütfen unutmayın…

Herşeye rağmen güzel görebilmeniz dileğiyle…

Yazar Hakkında

teferruat.org

/*Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğretmeni*/
Öğrencilerini trend teknolojilerle tanıştırırken Maker kültürünü aşılamayı hedefliyor. "Bilişimde Gelecek Var" hareketi ile Bilişim Eğitime dikkat çekmeye çalıştı.

Fotoğraf sanatıyla ilgili. Toprağa baktığında bile elli renk tonu görüyor. Müziği, Grafik sanatları, Doğada sabahlamayı sever; bir de sabah gülümseyerek uyandıran kızını ;)

View all posts