Engelleri Aş !


Milli Eğitim Bakanlığı‘nın okullar için aldırdığı tedbir sonrasında Bağımsız/Filtresiz İnternet hatlarımızı kapatmanın hüznüyle boğuşuyorken son durumda Youtube’un kapatılmasıyla iyice kanadımız kırıldı. Her ders öncesi öğrencilerimin ilgisini çekecek videoları hep beraber izleyip kritik yapmayı ve ders öncesinde biraz coşmayı alışkanlık edinmiştik. Bazen eğlenceli bazen ibretlik videolar ders öncesinde bizim vazgeçilmezimizdi. Önceleri hızlıca indirebilir miyim düşüncesine kapılmadan izletebiliyorken iyice dumur oldum/olduk. Vicdanları eğitmeyecek miyiz biz; bu kadar yasak niye anlamıyorum! Gerekçelerde anlatıldığı gibi bu şirketlerin Türkiye’de büro açmamakta direnmesi gibi bir konu da var ama keşke başka türlü bir çözüm bulunsaydı…

Tablet gelir İnternet yok; Fiber hat çekilir yasak çok…

Neyse…

Burak Sakallı kardeşimiz minik bir yazılım yazmış ama boyundan büyük! Yönetici olarak çalıştırın ve aşın diyorum. Aşırı yoğunluk nedeniyle kendi sunucusundan indirmekte zorlanırsanız Tamindir ve indir.com sunucularından da indirebilirsiniz.

Yazar Hakkında

teferruat.org

/*Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğretmeni*/
Öğrencilerini trend teknolojilerle tanıştırırken Maker kültürünü aşılamayı hedefliyor. "Bilişimde Gelecek Var" hareketi ile Bilişim Eğitime dikkat çekmeye çalıştı.

Fotoğraf sanatıyla ilgili. Toprağa baktığında bile elli renk tonu görüyor. Müziği, Grafik sanatları, Doğada sabahlamayı sever; bir de sabah gülümseyerek uyandıran kızını ;)

View all posts