Sınıflarımıza Sanatsal dokunuşlar…

Kendi okulum da aralarında olmak üzere birçok kurumun en güzide köşesini süsleyen Atatürk, Türk büyükleri, Osmanlı padişahları,… görselleri artık rutinlerimizden. Ancak işin acıklı yanı şudur ki milli belleğimizi oluşturan bu değerleri resmetmek için hala çok eskilerden kalma görseller Reklam ajanslarında kullanılıyor. Ücretsiz ve ücretli stock sitelerinde bile anlatmaya çalıştığımız kavramların çok daha kaliteli görsellerine ulaşabiliyorken kıymet verdiğimiz tarihimiz için neden daha fazla çalışma çıkmaz ya da bu eserleri kullanmak isteyenler neden daha iyi bir arz oluşturmaz hep merak ederim.

Cihan Engin

Bu aralar Sosyal Medyada yayılmakta olan Cihan Engin isimli Dijital Artist, Dijital ortamda ürettiği illüstrasyonlar ile adından söz ettiriyor. Aslında CG(Computer Graphic, Computer Artist) portallarını takip edenler -ben Dinodream’i tavsiye ederim- ne demek istediğimi daha iyi anlayacaklardır; CG dünyası bu dünyaya ait değildir ve üretilen çoğu şey ilgi alanınız olmasa bile hayranlık uyandırır. Bizim kalem ile çizemediklerimizi bir tablet ile şölene dönüştürenler…

Dönem başı için planlarımdan bazıları BT Sınıfımı, salt bilgisayar dersliği havasından çıkarıp eskiden olduğu gibi biraz Sanat, biraz da Maker ruhu taşıyan bir sınıfa dönüştürmek. Siz de benim gibi sınıfında Radikal değişikliklere gitmeyi düşünenlerdenseniz bu sanatçımızın özellikle Atatürk,Çanakkale,Bayrak,Türk Destanları isimli albümleri başta olmak üzere, web sitesi sizin sık kullanılanlar listenizde olsun derim. Çalışmaları ücretsiz değil tabi ki :) Üretim aşamasındaki el emeğini her kuruşuna kadar hak eden bu çalışmaların bazılarını sınıfımda ağırlamak istiyorum. Sanatçının tüm çalışmalarına buradan göz atabilirsiniz…

Yazar Hakkında

teferruat.org

/*Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğretmeni*/
Öğrencilerini trend teknolojilerle tanıştırırken Maker kültürünü aşılamayı hedefliyor. "Bilişimde Gelecek Var" hareketi ile Bilişim Eğitime dikkat çekmeye çalıştı.

Fotoğraf sanatıyla ilgili. Toprağa baktığında bile elli renk tonu görüyor. Müziği, Grafik sanatları, Doğada sabahlamayı sever; bir de sabah gülümseyerek uyandıran kızını ;)

View all posts