2018’e girerken

Bu yıl benim için diğerlerinden farklı olarak Bilişim alanıyla ilgili bazı branşlarda FARKINDALIĞIN yavaş yavaş da olsa oluşmaya başladığını gördüğüm bir yıl oldu.

  • Maker Hareketi, ülkemiz genelinde başlangıç için Ücretsiz ve Gönüllü eğitimler olarak planlansa da ileride yeni girişimlere dönüşüyor. Açık kaynak fikirleri destekleyen arkadaşların bunu ticarete dönüştürmesi güzel görünmese de umut verici…
  • Okullarda farklı kulüpler kuruluyor, 4006 projelerinde artık boy gösteriyoruz ve bir kurs çerçevesinde olmasa bile derslerimizin içinde dahi Elektronik devreler, geliştirme kartları, arduino, robotik,kodlama araçları var.
  • Dünyada Kodlama ve Robotik üzerine girişimler desteklendikçe yenileri çıkıyor. Tabi biz Türklerin çalışmaları da. Fonlama bekleyen parlak fikirler içinde Türkiye’den de çokça çalışma var.
  • Kişisel yaşantımı düşündüğümde ise bu yılın benim için en büyük anlamı 5 dakika önce yan odada uyudu, şu an 14 aylık ve özlemiş durumdayım :/

Yeni yılın size, etkileşimde olduğunuz meslektaşlarınıza ve öğrencilerinize tüm aydınlık fikirleriyle gelmesi dileğiyle.

Sizlere ne getirdiğini de duymak isterim ;)

* Görsel: Bilişimde Gelecek Var Sayfası için hazırladığım çalışmadır.

Yazar Hakkında

teferruat.org

/*Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğretmeni*/
Öğrencilerini trend teknolojilerle tanıştırırken Maker kültürünü aşılamayı hedefliyor. "Bilişimde Gelecek Var" hareketi ile Bilişim Eğitime dikkat çekmeye çalıştı.

Fotoğraf sanatıyla ilgili. Toprağa baktığında bile elli renk tonu görüyor. Müziği, Grafik sanatları, Doğada sabahlamayı sever; bir de sabah gülümseyerek uyandıran kızını ;)

View all posts