Bir zamanlar “Engel çıkar mı?” diyorduk :)

Belki biz göremeyeceğiz ülkemizin Bilişim konusunda ideal bilince ulaştığını ancak uğraştıkça, çaba gösterdikçe okullardaki eğitimin önemine dikkat çekmeyi başarmış olmalıyız ki hem ülkemizdeki okullarda hem de kendi okulumda hafta içi derslere ek olarak haftasonu da okullarda olmak istiyor öğrencilerimiz…

Geçtiğimiz yıl açmış olduğum 3 sınıfta toplamda 60 kadar öğrenciye eğitim vermekte iken şu an bu dönem için başvuru yapan 120 öğrencim artmaya devam ediyor.(Zaten 200 öğrencim var) Bu değişimde elbette güncellenmesi için önerilerde bulunan Yeni Öğretim Programının gelişi, derslerde değindiğimiz şevk arttıran konular, kendimizi daha iyi ifade etmiş olmamız da yatıyor.

Artık derse girdiğim ilk anlarda “Silgim kayboldu, saçım çekildi,…” bağırışlarıyla değil ;

Hocam ne zaman kodlamaya başlıyoruz ?

Öğretmenim robotları ne zaman yapıyoruz ?

Hocam yarışmaya katılacaktık, biz hazırız ?

sorularıyla karşılaşıyorum. Bazen bunaltsa da bu sorular bu ara memnun olmadığımı söyleyemeyeceğim :) Darısı hepimizin başına…

Yazar Hakkında

teferruat.org

/*Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğretmeni*/
Öğrencilerini trend teknolojilerle tanıştırırken Maker kültürünü aşılamayı hedefliyor. "Bilişimde Gelecek Var" hareketi ile Bilişim Eğitime dikkat çekmeye çalıştı.

Fotoğraf sanatıyla ilgili. Toprağa baktığında bile elli renk tonu görüyor. Müziği, Grafik sanatları, Doğada sabahlamayı sever; bir de sabah gülümseyerek uyandıran kızını ;)

View all posts